Samsung Android Telefonlarda Başlangıç Ekranında Donma Sorunu Çözümü

Paylaş
 

Samsung Android mobil telefon sahiplerinin sıkça yaşadığı sorunlardan birisi olan başlangıç ekranında donma problemi kullanıcılar açısından can sıkıcı bir durumdur. Sorunun çözümü için yüzlerce farklı yöntem vardır ama ben kesin yöntemi anlatmak istiyorum.

Android işletim sistemleri özgür yapılarından dolayı sıkça bu tür problemleri yaşıyorlar. Hemen bir teknik servise gitmeden önce burayı okuduysanız çok şanslısınız, sizin için en iyi yöntemi deneyerek buldum ve sizlerle paylaşıyorum.

Samsung Android Telefonlarda Başlangıç Ekranında Donma Sorunu Çözümü

Telefonunuzu açmaya çalıştınız ve başlangıç ekranında dondu ve bir daha açılmadı , bunun için yapabileceğiniz en güzel çözüm ilk olarak telefonunuzu kapatın ve ya kapanmıyorsa arka kapağı çıkartıp batarya yı yerinden çıkartıp telefonu kapatabilirsiniz.

Bu işlemlerden sonra telefonunuz kapanmış olacak ve hafıza kartı ve sim kart bölümlerinden bu ikisini çıkartın. Tekrar telefonunuza bataryayı takıp arka kapağını kapatın.

Sonra ki işlem ise telefonunu ses açma ve kapatma tuşuna ve açma kapama tuşuna birde home button tuşlarına aynı anda basarak yeniden başlatın ve resimde bulunan Android logosu gelene kadar bırakmayın.

Açılan ekranda buna benzer yazılar olacaktır , ilk olarak reboot system now üzerinde seçili olarak ekran önünüze gelecektir. Ses açma ve kapama tuşlarıyla aşağıya yukarıya doğru hareket ettirebiliyoruz. Wipe data / Factory reset yazısının üzerine gelerek telefonunu açma kapama tuşuna basarak onaylıyoruz.

Bir sonra ki adımda ise karşınıza bu ekran çıkmalı sonrasında aynı işlemler ile ses açma tuşu ile aşağıya doğru hareket ederek ”Yes — delete all user data” seçili olup , açma kapana tuşuna basarak onaylayabilirsiniz.

Son olarak ise telefonunuzun ekranında ”Manuel Mode” ile başlayan turuncu kelimeler ile yazılı olan bir işlem başlayacak sonrasında ise telefonunuzun kurulumu bitene kadar herhangi bir işlem yapmayınız. Bunlara başlamadan önce telefonunuzun şarjının dolu olduğuna dikkat ediniz.

Artık işlemimiz tamamlanmak üzere , telefonunuz açılırken donma problemini bu şekilde çözmüş bulunmaktasınız.

►İlgili Yazı: Samsung Galaxy J7 Prime Oyunlarda Kasıyor Sorununun Çözümü

Samsung Android Telefonlarda Başlangıç Ekranında Donma Sorunu Çözümü
Oyla

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy J7 Prime Oyunlarda Kasıyor Sorununun Çözümü başlıklı makalemizde amsung Galaxy J7 Prime Oyunlarda kasma sorunu, galaxy 7 prime kasıyor ve galaxy 7 prime oyunlarda donuyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM