Samsung E7 Arka Kapak Nasıl Açılır

Paylaş
 

Samsung’un amiral gemisi olarak kullanıcılarla buluşturduğu E7, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamanın dışına çıkarak oldukça farklı özellikleri de sunuyor. Tasarım pek çok kullanıcı tarafından beğeniliyor olsa da arka kapağın bir türlü açılamıyor olması da çok sayıda kullanıcının canını sıkıyor. Zira batarya çıkarıp takmak isteyen veya arka kapağı açarak temizlemek isteyen kullanıcılar bu konuda büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalıyorlar. Samsung E7’nin arka kapağı tamamen bütünleşik olarak görünse de özel bir yöntem kullanarak açılabiliyor. Biraz teferruatlı olan bu işlemin sonucunda zor da olsa arka kapak açma işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Samsung E7 Arka Kapak Nasıl Açılır?

 Samsung E7 arka kapağın açılması için öncelikle bir kâse içerisine su doldurun. Doldurduğunuz suyun çok fazla olmasına gerek yok.

Su doldurulan kâseden cımbız kullanarak az miktarda su alın. Telefonun köşelerine gelecek şekilde, her köşeye cımbız ucu gelecek şekilde ıslatın. Arka kapağı çıkartabilmek için bu işlemi yavaşça özenli olarak yapmak gerekiyor.

Cımbız yardımıyla kullanılan su Samsung E7’nin arka kapağını çıkarmada yardımcı rol oynuyor. Köşelere su ile yapılan işlemin ardından şeffaf bir jelâtin veya iskambil kartı yardımı ile birlikte telefon ve arka kapak arasında kalacak kısımları birbirinden ayırın. Bunun kredi kartı geçer gibi de düşünebilirsiniz.

Su ve jelâtinin etkisiyle arka kapak telefonun ön gövdesinden ayrılacaktır. Samsung E7 akıllı telefonun arka kapağı açıldıktan sonra tamamen bataryaya ulaşabilmek adına ise küçük vidalar yardımıyla sabitlenen bölgeler birbirinden ayrılabilir.

Telefonun arka kapağı söküldükten sonra ortaya çıkabilecek sorunlara karşı dikkatli olunması gerekiyor. Zira yanlış müdahale sonucunda telefon garanti kapsamından çıkabileceği gibi arka kapağı yerleştirebilme tekrar yerleştirebilme konusunda da sorunla karşı karşıya kalınabiliyor. Arka kapak açıldıktan sonra sorun teşkil edebilecek durumlarda teknik servisten destek almak gerekiyor.

Samsung E7 Arka Kapak Nasıl Açılır
2.5 (50%) 8 oy

Bir önceki yazımız olan LG G5 Dokunmatik Ekran Sorunu Çözümü başlıklı makalemizde LG G5 Dokunmatik Ekran Sorunu, lg g5 ghost screen çözümü ve lg g5 ghost screen lg g5 hayalet ekran sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
2019-06-02 05:09:56
yorum ikonu
2018-10-07 15:30:15
yorum ikonu
2018-01-21 09:48:31