Samsung Galaxy J7 Prime Oyunlarda Kasıyor Sorununun Çözümü

Paylaş
 

Samsung Galaxy J7 Prime ülkemizde en çok sevilen modellerden birisi olmuştur ve bununla birlikte satış oranlarında yüksek bir patlama yaşanmıştır. Uygun fiyatlı akıllı telefon nasıl alabilirim diyen kişiler için üretilen j7 Prime , Samsung severler için harika bir model olmuştur. İdeal ekran boyutu ile de oyun severler için tercih edilen modellerden başında geliyor.

Mobil oyunların gelişmesi ile birlikte akıllı telefonlarında gelişimi oldu, daha yüksek işlemci gücü , ram kapasitesi kullanan üreticiler artık mobil oyunun gelişmesi ile birlikte iyice bu alanda yatırım yapmaya başladılar.

Tabi ki gelişen mobil oyunlarla birlikte yükselen grafik kaliteleri cihazları zorlamaya başladı bile, bunlardan birisi de doğal olarak uygun fiyatlı üretilen J7 Prime modeli oldu. Bu konuda size güzel bir haberimiz var cihanızın kasma sorunu bir ihtimal de olsa donanımsal değil ! Samsung J7 Prime’da yaşanan yazılımsal tercihlerle cihazınızın performansı eskisi gibi olabilir.

Samsung Galaxy J7 Prime Oyunlarda Kasıyor Sorununun Çözümü

Samsung Galaxy J7 Prime’nin kasma sorununa farklı şekillerde çözümler mevcut. Biz ise bu soruna evinizde oturduğunuz yerde servise gitmeden çözme fırsatını veriyoruz , J7 Prime modeli Samsung tarafından standart olarak ayarlandığı için biraz kişiselleştirip , sade ve basit bir işlemle eski performansına döndürebilirsiniz !

J7 Prime telefonunuzu bu yöntemle yaptıktan sonra eğer sorununuz devam ediyorsa bir yetkili servise gitmenizi tavsiye ederiz.

İlk Olarak J7 Prime telefonunuzun güç tasarruf modunu kapatın.

Daha sonra ise Galaxy Apps uygulamasına giriş yapınız

Galaxy Apps programına giriş yaptıktan sonra arama kısmına ”Game Launcher” olarak aratıp, uygulama varsa eğer giriş yapıp yoksa eğer indirip giriş yapınız.

Game Launcher uygulamasına giriş yaptıktan sonra hemen aşağısında bulunan ”Oyun srsnda güç tsrrfu yap” bölümüne tıklayıp uygulamanın detaylarına giriniz.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ”Güç tasarrufu – Çözünürlük Düşük , Kare hızı 60 FPS” seçeneğini işaretleyerek uygulamayı kaydettikten sonra kapatın ve oyununuzu tekrar deneyin. Telefonunuzun asıl problemi 1080p ve 60FPS olarak oynatmaya çalışmasından kaynaklanmaktadır. Yazımız da Samsung Galaxy J7 Prime Oyunlarda Kasıyor Sorununun Çözümü üzerinde durdum ve bu konuyu detaylı olarak anlattım, umarım çözüm işinize yaramıştır.

►İlgili Yazı: Samsung Galaxy J7 Prime Oyunlarda Kasıyor Sorununun Çözümü

Samsung Galaxy J7 Prime Oyunlarda Kasıyor Sorununun Çözümü
Oyla

Bir önceki yazımız olan Samsung batarya kalibrasyonu nasıl yapılır başlıklı makalemizde batarya kalibrasyonu s4, Samsung batarya kalibrasyonu ve Samsung batarya kalibrasyonu rootsuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
2019-06-02 05:09:56
yorum ikonu
2018-10-07 15:30:15
yorum ikonu
2018-01-21 09:48:31