Cep Telefonu önerisi Uygun Akıllı Telefon
Samsung S4 batarya kalibrasyonu nasıl yapılır?

Samsung S4 batarya kalibrasyonu nasıl yapılır?

İçeriSamsung S4 batarya kalibrasyonu nasıl yapılır?Samsung S4 batarya kalibrasyonu nasıl yapılır? Yol haritamız…Pil sorunumuzun olup olmadığını nasıl idrak edebiliriz?Nasıl bir...

Samsung S4 batarya kalibrasyonu nasıl yapılır?

Samsung S4 batarya kalibrasyonu nasıl yapılır, yöntemler nasıl tespit edilir, batarya kalibrasyonu işlem denemeleri ve uygulaması hakkında bilgi paylaşımı yapacağız sizlerle.Umarım bu bilgiler size  ve telefonunuzun kurtarılmasına yardımcı olabilecektir.

Pil sorunları biz pil tüketimi sorunlarını çözmek için çok yararlı ipuçları sunuyoruz neden olan, akıllı telefon kullanıcıları için en büyük endişeleri arasında yer almaktadır. Eğer pil performansı ve süresi azalmış olduğunu fark ederseniz, pilinizi kalibre etmek zaman alabilir. Bugün sizinle veya kök erişimi olmayan bu işlemi  yapmak gerekir ki ve bunu yapmak için nasıl bir işlemin izlenmesi gerektiğini ve batarya kalibrasyonunun nasıl yapılacağını açıklayacağım.

Samsung S4 batarya kalibrasyonu nasıl yapılır? Yol haritamız…

Düzgün şarj olmayan bir telefonu düzeltmek için nasıl bir yol izlerim ve nasıl daha hızlı Android telefon pilini şarj edebilirim?

Bu Android pili kalibre nasıl edildiğini hep beraber öğrenelim.

Pil sorunumuzun olup olmadığını nasıl idrak edebiliriz?

Öncelikle neden pil performansınızın düştüğünü göstermek ve tespit etmek gerekir. Android cihaz sisteminin kalibrasyon veya pili kendisine aittir.Biz aşağıda anlatacağımız bölümlerde kalibrasyon üzerine hareket edeceğiz, ancak pilin kendisinde ilk hasar olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

 1. Telefonunuz çıkarılabilir pil kapağı varsa veya telefonunuzun batarya kapağı varsa bunları çıkarmak ve bataryayı incelemek gerekir.
 2. Şişkinlikler ya da sızıntı olup olmadığına dikkatlice bakınız.
 3. Telefonunuz eğer bir çıkarılabilir pili varsa, benzer bulgu için bir göz atmak gereklidir.
 4. Telefonunuz artık masaya düz oturmak eylemini göstermiyorsa, bu durum aynı zamanda bir şişmiş pilin bir işareti olabilir.Bu şişmiş pilin bariz bir göstergesidir.

Eğer pilden yana herhangi bir sıkıntı yok ise ve pilden kaynaklı sorun olmadığına emin iseniz, aşağıdaki adımlara geçebilirsiniz.

Eğer pil sorunu olabilir diye düşünüyorsanız (yeniden kalibre etmeyi denedikten sonra), bir uzman görüşüne bir tamirciye götürün derim.

Aşamanın sıkıntısız kaydedilmesi için pili değiştirin ve orijinal veya güvenilir bir pil takın. Pil arızalanmasına neden olabilir başka şeyler de mevcuttur unutmayın. Telefonunuz şarj olmuyorsa, orada bağlantı noktası ile ilgili bir sorun olabilir.

Sadece telefonunuzda firmware güncellemesi yaptıysanız ve cihazınızda önbellek bölümü temizlemek isteyebilirsiniz, böylece pil drenaj durumu, sık görülen bir yakınmadır. Neyse ki çeşitli cihazlar üzerinde önbelleği temizlemek için çeşitli kılavuzlar mevcut.

Nasıl bir pil kalibre edilir?

Samsung S4 batarya kalibrasyonu nasıl yapılır? ifadesini daha spesifik açıklamak gerekirse ve Samsung diğer ürünleri içinde genişletmek gerekirse , Android işletim sistemi dolu veya boş olduğunda, pil kapasitesinin izlendiği, Pil İstatistikleri olarak adlandırılan bir özellik vardır. Bazen pil bozulursa ve %0 değerine ulaşmadan önce, örneğin neden telefon kapatmak için  gerçek olmayan veri gösterilmeye başlanır? Android pili kalibresi sadece bir kez daha gerçek pil seviyelerini gösterici durumu yansıtır ve kısaca bu bilgileri düzeltmek için Android OS almak demektir.

Piliniz ruhunu verdiyse bunu kalibre için çalışmalısınız.

Kök erişimi olmayan bir Android cihaz pili kalibre etmek için nasıl eski ‘tam şarj ve deşarj’ yaklaşımı ‘yeniden kalibre’ Android pil basit yollarından biri olarak duruyor. Biz lityum piller düşük gerilim problemleri ve tamamen onun ömrü üzerinde bir pil boşaltma ve aynı burada geçerlidir. Olumsuz etkileri konusunda geçmişte uyarmıştım. Telefonunuzun pili size gerçek sorunlara neden oluyorsa risk almaya değer bizce.

Yöntem ise;

 1. Telefon kendisini kapatıncaya kadar tamamen telefonunuzun şarjını boşaltın.
 2. Yeniden açın ve kendisini kapatmasını bekleyin.
 3. Bir şarj cihazına telefonunuzu takın ve onu açmadan, ekranda veya LED göstergesi yüzde 100 diyor kadar şarj edin.
 4. Şarj cihazınızı fişten çekin
 5. Telefonunuzu açınız. Pil göstergesi yüzde 100’ü gösteriyor ise demek, telefon ekranınızda da %100 ibaresini görene dek şarj etmeye devam ediniz.
 6. Telefonunuzu şarjdan çıkarın ve yeniden başlatın..
 7. Ekranda %100 olana dek yeniden başlatın telefonunuzu.
 8. Şimdi ise telefonunuz tekrar kapanana dek, pilin tamamını boşaltın.
 9. Tam kesintisiz pili bir kez daha Android sisteminin pil yüzdesini sıfırlama işlemi yapılmalıdır.

Bu işlem her zaman gerçekleştirmek için tavsiye edilmez unutmayın. Piliniz telefonunuz bile açılmıyor bu yüzden ölü olsa bile, piliniz hala sistem zarar görmemesi için yeterli rezerv yüküne sahiptir. Fazlaca bu işlemi yapmak zararlıdır ve üç ayda en fazla bir defa bu işlemi gerçekleştirmek sıklığından daha fazla uygulnmak zorunda kalınıyorsa büyük sorunlarınız vardır şarjınızla ilgili olarak.

Daha net anlatmak gerekirse, tam  pil deşarj durumu bunun için kötü bir durumdur ve bir pil aşırı çalışıyor ise bunun için de kötü bir durumdur. İyi haber ise, güvenli sınıra ulaşıldığında şarj pilleri otomatik olarak kapanır ve rezervin dolması için telefon başlamaz bu rezerv dolması zaman almaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Telefonlarda ithalatçı firma garantisi nedir ? başlıklı makalemizde ithalatçı firma garantisi, ithalatçı firma garantisi ekşi ve ithalatçı firma garantisi güvenilir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Telefon önerisi