Samsung s6 edge ekran değişimi

Paylaş
 

Akıllı telefonlarda sıkça rastlanan sorunlardan biri ekranın kırılmasıdır. Ciddi paralar verilerek Samsung firmasının amiral gemisi modellerinden birini aldınız ama bir şekilde ekran kırıldıysa bunun değiştirilmesi ciddi bir sıkıntıdır.

Samsung firmasının bu aralar en fazla satılan akıllı telefon modelleri  arasında Samsung Note 4 Edge, Samsung S6 Edge ve Samsung S7 Edge gibi pahalı modelleri bulunmaktadır.

Öncelikle belirtmek isterim ki ekranın camının kırılması ile ekranın tamamı değişmek zorunda değilsiniz. Sadece camını değiştirerek akıllı telefonu eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Sadece ekranın camını değiştirmek ile ekranın tamamını değiştirmek arasında ciddi bir maliyet farkı vardır. Çoğu kişi ful ekran değişiminin getirdiği maliyete katlanmak yerine ekranı kırılan telefonu ucuz bir fiyata satıp yeni bir akıllı telefon almayı tercih eder.

Halbuki sadece camı kırılan telefonun, ekranının tamamının değiştirmeye gerek yoktur. 300-500 TL gibi paralara camını değiştirebilirsiniz.

Maalesef çoğu telefoncu Samsung S6 Edge ve Samsung S7 Edge gibi telefonların camlarının değişmediğini, ekranının tamamıyla değişmesi gerektiğini söylemektedirler. Bunu neden yapıyorlar ? Çünkü Samsung s6 edge ekran değişimi için özel makinalar gerekiyor. Cam değişimi -190 derece buz makinesinde yapılıyor. Klasik cep telefonu tamircilerinde veya satıcılarında bu makinelerden bulunmadığı için böyle bir yalana başvuruyorlar.

Müşteri de birkaç yerden aynı cevabı alınca, alırken 2000 TL den fazla ödediği cep telefonunu komik bir fiyata telefoncuya satıp yerine 2000-3000 TL verip yeni bir telefon alıyor. Telefoncu ise müşteriden 100-200 TL gibi fiyata aldığı telefonun camını 300 TL’ye değiştirip 1000-1500 TL ye başkasına satıyor.

Yani yalan söyleyerek hem yeni bir telefon satmış oluyor, hem ikinci el satışından 1000 TL üstü bir kar ediyor hem de müşteriyi kaçırmamış oluyor.

Samsung telefonların cam değişimini Biltek Bilişim yapıyor. Samsun’da Efsa İletişim, Bursa’da Klas Telekom bu işi yapıyor. Takribi fiyatlar aşağıdaki şekilde.

FİYAT LİSTESİ

Samsung Note 4 Edge Cam Değişimi       390 TL

Samsung S6 Edge Cam Değişimi              300 TL

Samsung S7 Edge Cam Değişimi              600 TL

 

Samsung note 4 edge cam değişimi kırıldığında Samsung s6 edge cam değişimi kırıldığında Samsung s7 edge cam değişimi kırıldığında dokunmatik çalışıyorsa ve görüntü sağlam ise cam değişimi için telefonunuzu ücretsiz kargo ile yollayıp cam değişimini sağlayabilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantılardan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

s6 edge ekran
s7 edge ekran
s6 plus edge ekran

Samsung s6 edge ekran değişimi
5 (100%) 1 oy

Bir önceki yazımız olan Turkcell, Avea, Vodafone Numara Engelleme Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde numara engelleme, turkcell numara engelleme ve vodafone numara engelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
evden eve nakliyat Whatsapp profilime kim baktı Disk yazma korumalı biçimlendirilemiyor