Cep Telefonu önerisi Uygun Akıllı Telefon
Samsung S6 Edge Şarj Olmama Sorunu ve Çözümleri

Samsung S6 Edge Şarj Olmama Sorunu ve Çözümleri

İçeriSamsung S6 Edge Şarj Sorunu ve ÇözümleriSamsung S6 Edge Şarj Olmama SorunuGalaxy S6 Edge’in Arabada Şarj Olmama SorunuHızlı Şarj Özelliği...

Samsung S6 Edge Şarj Sorunu ve Çözümleri

Samsung S6 Edge Şarj Olmama Sorunu, Bu makale Samsung Galaxy S6 telefonunuzun şarj olmuyor, samsung s6 şarj olmuyor durumuna karşı çözüm olması için hazırlanmıştır. İster Samsung’un ürettiği şarj aleti ile şarj edin isterseniz de kablosuz şarj aparatı ile, şarj etme sorunları Android akıllı telefonlarda en çok karşılaşılan problemlerdendir. Bu sorun yaşandığında olabildiğince çabuk şekilde sorunun çözümü için uğraşmak gerekir, çünkü telefonunuzun şarjı kısa sürede bitebilir ve soruna yazılım ile ilgili çözümler bulmanız zorlaşır.

Samsung S6 Edge Şarj Olmama Sorunu

Android telefon sahibi kişiler telefonlarının şarj olmadığını genellikle şarjları bitmek üzereyken, telefona şarj kablosu takılı olmasına rağmen şarj olma sinyalinin yanmaması durumunda fark ederler. Bu aşamada çoğu kullanıcı büyük ücretler vererek aldıkları ileri teknoloji ürününün bozulduğunu düşünebilir.

 

Fakat Galaxy S6 Edge telefonunuzun şarj olmaması pilini değiştirmeniz gerektiği anlamına gelmez. Unutulmaması gereken, elektrik akımının pile ulaşmadan önce, bir çipten geçmesi ve Android işletim sistemi tarafından tanınmasıdır.

Uzmanlar şimdiye kadar, telefon sahiplerinin şarj olma sorunları ile ilgili çok sayıda problem bildirdiklerini belirtiyorlar. Uzmanların görüşüne göre ise bu tür durumlarda asıl problem telefon yazılımının çakılması, ekranın donması ve telefonun cevap vermez hale gelmesidir. Bu tür durumlarda uygulanacak en etkili çözüm ise “yazılımdan sıfırlama” adı verilen bir yöntemdir.

Devam etmeden önce Samsung telefonlarınızda yaşadığınız her türden sorun için Samsung ile iletişime geçebileceğinizi ve sorunlarınız için size özel çözümlerle ücretsiz olarak geri dönüş yapılacağını hatırlatmak isteriz.

 

Samsung şarj sorunun en çok yaşandığı durumlar arasında, Galaxy S6 Edge’in arabada şarj olmaması, Hızlı şarjın yeni Galaxy S6 Edge’de çalışmaması, Galaxy S6 Edge’in hiç şarj olmaması ve Galaxy S6 Edge şarjın uygulama güncellemesi sonrası çalışmaması durumları vardır.

Galaxy S6 Edge’in Arabada Şarj Olmama Sorunu

Sorun: Yeni bir Galaxy S6 Edge telefon satın aldınız, telefon tanıtımı yapılan tüm özellikleri ile birlikte sorunsuz çalışıyor. Tekbir eksikle. Telefon arabada şarj olmuyor! Arkadaşlarınız telefonları ve eski telefonlarınız aracınızda şarj olurken yeni telefonunuz olmuyor. Fakat orijinal kutusu içerisinde gelen şarj aleti ile duvarda oldukça düzgün bir şekilde şarj oluyor. Bu durumda sorunun donanımsal veya portlardan kaynaklı bir sorun olmadığını söyleyebiliriz.

Çözüm: Burada sorun telefonda değil çünkü telefonda orijinal şarj aleti ile şarj sorunu yaşanmıyor. Diğer taraftan araç şarjı da diğer telefonların şarjında sorun çıkarmıyor. Bu tür durumlarda ilk olarak USB kablosunun değiştirmeyi deneyebilirsiniz. USB kablosunu değiştirip denediğinizde de herhangi bir düzelme yok ise, bu durumda araç şarj aletinizin amper değeri yeteri miktarda olmayabilir. Yani elektrik akımını pil içerisine itemiyor olabilir. Samsung cihazlarda şarj aletinin 2 Amper değerinde olduğunu unutmayınız.

Hızlı Şarj Özelliği Yeni Galaxy S6 Edge Telefonda Çalışmıyor

Yeni aldığınız Galaxy S6 Edge telefonunuzun hızlı şarj özelliği çalışmıyor ve internette bu duruma çözüm arıyor olabilirsiniz. Edge telefona sahip arkadaşlarınıza hızlı şarj özelliğini aktive deaktive etmenin bir yolu olup olmadığını sordunuz fakat böyle bir seçeneğin olmadığını mı öğrendiniz? O zaman çözüm burada.

Çözüm: Bu sorun orijinal telefon ile gelen şarj aletini kullanmamanız durumunda karşılaşabileceğiniz bir sorundur. Orijinal şarj aleti hızlı şarj etme özelliği ile uyumlu iken, herhangi bir mağazadan aldığınız şarj aletlerinde bu özellik yoktur.

Ayrıca, eğer telefon şarj aletine bağlıyken ısınıyorsa, hızlı şarj etme özelliği çalışmayacaktır; aynı durum ekran açıkken de söz konusudur. Telefon şarja bağlıyken ısınmadığından ve ekranın kapalı olduğundan emin olun. Eğer hızlı şarj etme özelliği hala çalışmıyorsa, telefonun değiştirilmesi gerekiyor demektir. Telefonu yeni aldığınız düşünülecek olursa garanti sürecindedir ve değiştirilmesi mümkündür.

Galaxy S6 Edge Şarj Olmuyor

Problem: 1 aylık Galaxy S6 Edge telefonunuzda her şey çok iyi durumda çalışırken telefon bir anda şarj olmamaya mı başladı? Telefonu şarj aletine bağladığınızda tepki vermiyor mu? Şarj olma ikonu görünmüyor ve LED ışık yanmıyor mu?

Çözüm: İlk dikkat edilmesi gereken orijinal şarj aletinin kullanılmasıdır. Ayrıca USB cihazının şarj aletine ve telefonunuza düzgünce yerleşmiş olduğundan da emin olun. İlk olarak sorunun USB kablosu veya şarj aleti kaynaklı olmadığından emin olmanız gerekiyor. Deneyebileceğiniz ilk adım USB kablosu aracılığıyla telefonu bilgisayara bağlamaktır. Bilgisayarın telefonu tanıyıp tanımadığını kontrol edin. Eğer bilgisayar telefonu tanımıyorsa, sorunun kablodan kaynaklanması muhtemel.

Bununla birlikte eğer, telefon bilgisayar tarafından tanındıysa, şarj aletinin kendisinde bir problem olabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak, başka şarj aletleri ile telefonunuzu şarj etmeyi deneyin.

Bu adımları denediniz ve sonuç alamadıysanız, yani sorunun ne kablodan ne de şarj aletinden kaynaklanmadığı sonucuna ulaştıysanız, sorunun kaynağı olarak Android yazılım hatası ihtimalini değerlendirebilirsiniz. Bu durumda ilk yapmanız gereken telefonunuzu güvenli modda başlatmaktır.

Telefonu güvenli modda başlatmak için:

1. Galaxy S6 Edge telefonunuzu kapatın.

2. Güç düğmesine basılı tutun.

3. Samsung Galaxy S6 Edge yazısı belirdiğine, hızlıca güç düğmesini bırakın ve ses azaltma düğmesine basılı tutun.

4. Telefon kendini yeniden başlatma işlemini bitirene kadar ses alçaltma düğmesine basılı tutmaya devam edin.

5. Telefon ekranının sol alt köşesinde güvenli mod yazısını görene kadar bekleyin ve butondan elinizi çekin.

Güvenli modda iken telefonunuzu şarj etmeyi deneyin, eğer hala telefon şarj olmuyorsa tüm bilgilerinizi yedekleyin ve Android telefonunuza “donanımdan sıfırlama” adı verilen sıfırlama işlemini gerçekleştirin. Bu işlemler için teknik servislere gitmeniz durumunda ise yukarıda anlattığımız işlemleri tekniker gerçekleştirecektir. Bu işlemleri kendiniz yapabileceğiniz için buna gerek olmadığını düşünüyoruz.

 

Not: Bu işlemleri yapmadan önce lütfen kişisel bilgilerinizin yedeğini almayı unutmayın, aksi halde aşağıda yapılan sıfırlama işleminden hiçbir şekilde telefononerileri.com SORUMLU tutulamaz.

 

“Donanımdan Sıfırlama” Nasıl Yapılır?

1. Telefonunuzu kapatın.

2. Ses açma, Home (Ev) ve Güç düğmelerinin hepsine aynı anda basın.

3. Cihaz açıldığında ekranda “Güç Simgesi” görünecektir. Simgeyi gördüğünüzde tüm tuşlardan elinizi çekin.

4. 30 saniye sonra Android Kurtarma Ekranı çıkacaktır.

5. Telefonun ses tuşlarını kullanarak, ‘bilgileri sil / fabrika ayarları’ seçeneğine gelin ve güç tuşuna basarak bu seçeneği aktif hale getirin.

6. ‘Evet’ seçeneğine gelene kadar ses tuşlarını kullanarak aşağı inin ve tekrar güç tuşuna basarak seçim yapın.

7. Fabrika ayarlarına dönme işlemi gerçekleştikten sonra sistemi ve telefonunuzu tekrar başlatın.

Galaxy S6 Edge Güncellemeden Sonra Şarj Olmamaya Başladı Sorunu

Android işletim sistemli S6 Edge yaptığınız güncellemeden sonra bir anda tüm pilini kullandı ve şarjınız bitmek üzere. Telefonunuzu şarja taktınız ama, şarj olmadığını gördünüz. Telefonu defalarca baştan başlatmanıza rağmen sorun düzelmedi hatta şarjınızın daha da azaldı. Bu durumda ne yapabilirsiniz?

Çözüm: Eğer şarj sorunu bir güncelleme sonrası ortaya çıktıysa, bu büyük ihtimalle küçük bir sorundan kaynaklanıyordur. Nadir durumlarda ise, yazılım sistemde bazı yerlerde problemlere yol açacak bazı kayıtları bozacak güncellemeler yapılmış demektir. Bu sistemlerden bir tanesi de şarj özelliği olabilir.

Bu tür durumlarda önereceğimiz ilk şey “yazılımdan sıfırlama”’dır. Yukarıda ‘yazılımdan sıfırlama’ işleminin nasıl yapıldığını anlattık. S6 Edge telefonları için güç ve ses kısma butonlarına yaklaşık 10 saniye süre ile aynı anda basılarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Telefon kapalıyken, telefonu şarja bağlayın, bu tür sorunlarda bu çözüm genelde işe yaramaktadır. Eğer işe yaramazsa size ön bellek bölümünü temizlemenizi öneririz. Telefonunuzun şarjı bitti ise bu işlemi gerçekleştiremezsiniz. Bir teknik servise telefonunuzu götürmeniz gerekir.

Ön Belleğin Silinmesi

1. Telefonu kapatın

2. Yukarı ses butonu, Home tuşu ve Güç tuşuna aynı anda basın. (aşağıda gösterilen şekilde)

ön bellek temizleme

ön bellek temizleme

3. Telefon titreştiğinde, güç tuşundan elinizi çekin fakat diğer iki tuşa basmaya devam edin.

4. Android Sistem Kurtarma ekranı çıktığında, yukarı ses ve home tuşlarından eliniz çekin.

5. Aşağı ses butonunu kullanarak belleği temizle seçeneğine gelip güç tuşuna basın.

6. Ön bellek temizleme işlemi tamamlandıktan sonra güç tuşuna basın ve cihazı tekrar başlatın.

 

Samsung S6 Edge Şarj Olmama Sorunu ve Çözümleri
4.4 (88.57%) 7 oy

Bir önceki yazımız olan Android Telefonlarda Format başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


35
Kimler Neler Demiş?

avatar
20 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
25 Comment authors
akifGuralpibrahim sorkunTeomanemin Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Samsung S6& Edge
Ziyaretçi
Samsung S6& Edge

Samsung S6 Edge deki şarj sorunu ön belleği silince halloldu teşekkürler.

Mustafa
Ziyaretçi
Mustafa

İyi günler…Samsung s6 tel var…güncelleme sonrası şarj sorunu var…hiç şarj olmuyor…güvenli mod a geçirdim şarj denedim yine olmadı..şarj tam bitik olduğu için format da atamıyorum. Ne yapmamı önerirsiniz

Çağatay
Ziyaretçi
Çağatay

Bende telefonum s6 yukarıdakilerin hepsini yaptım ama düzelmedi telefonu alalı 5 ay oldu ama 5 aydır hiçbişi yokken bi anda hızlı şarj özelliği gitti ve orijinal aletini kullanmama rağmen cihaz yavaş şarj oluyor diyor bir çok kez çıkarıp taktım düzelmedi ön bellek yazılım format falan attım düzelmedi orijinal kablo ile pc ye bağladım pc tanımadı ve bazen şarja takınca da şarj olma sinyali gelip ardından siyah bi ekran geliyor sağ ve sol alt köşelerinde X işareti oluyor sonra şarj olma sinyali yok oluyor şimdi telefonu garantiye göndersem yenisini verirlermi?

Çağatay
Ziyaretçi
Çağatay

Ve şunuda söylemeyi unuttum telefonun orjinal kablosu ile bilgisayara bağlamaya çalışıyorum ama bağlantı olmuyor bu sorun olmadan önce sıkıntısız bir şekilde çalışıyordu

Arzu
Ziyaretçi
Arzu

Soylediginz sorunun aynisi suan benim telefonumda da var sizin duzeldimi acaba servise mi gonderdiniz

Canan
Ziyaretçi
Canan

Yapmaya calistim ekran cikti ama ingilizce oldugundan dolayi yapamadim.yardim alabilirmiyim lütfen

Canan
Ziyaretçi
Canan

Ön bellek temizleme islemini gerceklestiremedim.ingilizceden dolayi

hakan
Ziyaretçi
hakan

wipe cache olanı yapacaksınız.

serkan
Ziyaretçi
serkan

olmuyor senın dedıgın bazen sarj alıyor bazen almıyor resimleri sarkıları kurtarmanın bı cozumu yokmu fabrika ayarlarına donmeden sarjı bitmiş telefonun

çınar
Ziyaretçi
çınar

merebalar bende s6 edge var bir anda şarj bitti tekrar şarja taktığım halde telefon açılmıyor napmam gerekiyor ne yapmamı önerirsiniz

Gulsah
Ziyaretçi
Gulsah

S6 edge plus kullaniyorum fakat sarja takinca cok isiniyor sarj yeri niye acaba 3 aylik cihaz ?
Birde hizli sarj taktigimda hata veriyo yavas olyor diye

halil gökan
Ziyaretçi
halil gökan

merhaba benim cihazım bi gün kendiliğinden ekran kayması yaşadı sonrasında dondu sistemi yeniden başlattığımda ise aşırı yavaş sarj olmaya başladı orjinal kablosu ile taktığımda bilgisayardan şarj oluyormuş gibi 6 7 saatte şarj oluyor cihaz. reset attım olmadı. cihazı servise gönderdim ekranda catlak olduğu için yarım telefon parası ücret çıkardılar bana. yardım ederseniz çok sevinirim.

FARUK
Ziyaretçi
FARUK

s6 edge plus telefonumda şarj aleti orjinal olmasına rağmen huzlı şarjı kapattığımda normal şarj olmuyor , hızlı şarjda da telefon ve şarj aleti çok fazla ısınıyor bunun çözümü nedir acaba ?

S6 şarj problemi
Ziyaretçi
S6 şarj problemi

Merhaba Faruk bey,
Birçok hızlı şarj probleminin kablo ile alakalı olduğunu söyleyebiliriz, ancak telefonunuzun yazılımının önerilen güncel sürüm olduğundan emin olun. Eğer emin iseniz şarj kablonuzu aynı model bir telefon ile test edin. Şayet arızalı değil ise arızanın kaynağı farklı olabilir.

Arzu
Ziyaretçi
Arzu

Merhaba s6 kullaniyorum fakat son zamanlarda sarj problemi var sarja taktigim zaman ekranda kararma okuyor sag ve sol ekranin altinda x isareti oluyor ve sarji hic dolmuyor

EYÜP
Ziyaretçi
EYÜP

evet aynı proplem bende de format attım düzelmiyor şarj olur ken bir anda x işareti çıkıyor sonra şarj olmuyor buna cvp lütfen acil

Cem
Ziyaretçi
Cem

Format atinca duzeldi tesekkurler cok yardimci oldunuz bi tavsiye eger durumu farkederseniz hemen resetleyin sarz bitince zor bi durumla karsi karsiya gelirsiniz

Sümeyye
Ziyaretçi
Sümeyye

Merhaba s6 edge kullanıyorum şarjım % 15 in altına düştüğünde çok hızlı tükeniyor sebebini öğrenebilir miyim acaba

EYÜP
Ziyaretçi
EYÜP

TELEFONUM ŞARJ ETMEK İSTERKEN TELEFONUMDA X İŞARETİ ÇIKIYOR VE ŞARJ EDEMİYORUM NE YAPMAM LAZIM

Tuğba
Ziyaretçi
Tuğba

Merhaba s6 kullaniyorum fakat son zamanlarda sarj problemi var sarja taktigim zaman ekranda kararma okuyor sag ve sol ekranin altinda x isareti oluyor ve sarji hic dolmuyor

serkan
Ziyaretçi
serkan

Herseyi Yardım Sonunda Fabrika Ayarlarında Dondum Sadece Sarj Sembolu Cıkıyor Baska Bişi Olmuyor Resimlerden de Olduk Videolarımızdan da Sonuc Yine Negativ Emegi Gecen herkez Saolsun

FERHAT
Ziyaretçi
FERHAT

benimde s6 edgem var telefonumun şarjını başka telefona takmışlar kendi telimi şarj etmedi sonra bu sayfayı okudum güvenli moda geçtim denedim yine şarj olmadı sonra tekrar güvenli moddan sonra çıkınca şarj oldu telefonum çok teşekkürler. verilerinizi yedekleyip telefonu sıfırlamadan önce MUTLAKA GÜVENLİ MODDAN ÇIKTIKTAN SONRADA Bİ ŞARJA TAKIP DENEYİN.

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Merhaba benimkide şu an aynı sorunu yaşıyor. Sen tam olarak ne yaptın? Bende yaptım olmadı

emin
Ziyaretçi
emin

telefon s6 edge şarj sorunu var kendiliğinden şarja takılıp çekilmiş gibi sesler geliyor birçok defa ve hızlı şarj olmuyor kabloyuda bilgisayara taktım algılayamadı nasıl düzeltebilirim bu sorunu

Teoman
Ziyaretçi
Teoman

telefonum s6 edge plus sarj olmuyor telefonda full kapalı ne yapacagım? yardım ltfen

ibrahim sorkun
Ziyaretçi
ibrahim sorkun

s6 telefonum şarzı bitti ve artık şarz almıyor telefonda artık açılmıyor.Servis şarz soketi bozuk deyip 180 tl istedi.birhafta sonra da parayı iade etmekiçin aradı.telefon yapılamıyormuş.3500tl telefona para ver çöpe at böyle bir şey varmı? ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.telefonum 2.5 yıllık.

akif
Ziyaretçi
akif

bendede oldu donmalardan sonra ne kablolu ne kablosuz şarj oluyor sadece şarj resmi ekranda oluyor başka bişe yada yüzdesi yok

Guralp
Ziyaretçi
Guralp

Telefonum kablo sarji olmuyordu. Butun kablolari denedim her yolu denedim olmadi. Gittim kablosuz sarj aparati aldim. Sarj ediyordu evet ama tam sarj suresi 2bucum 3 saatlik bir surede tamamliyordu. Arkadasin dedigi gibi s6Edge cihazimi guvenli modda actim. Sarj kablosunu taktim. Sonuc olumlu. Telefonum artik sarj oluyor. Allah razi olsun kardes senden. Guvenli modda kablonuzu takin ve iki kere deneyin. Daha sonra kabloyu cikartin ve bildirim panelinde yazan guvenli moddan cikin. Cihaz tekrar baslatilacak. Cihaziniz acilinca kabloyu tekrar taki. Sorun cozulmus olur. En azindan benim sorunum cozuldu.

Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Telefon önerisi