Cep Telefonu önerisi Uygun Akıllı Telefon
Samsung S6 parmak izi yedek şifremi unuttum
12 Mart 2017
Telefon önerileri

Samsung S6 parmak izi yedek şifremi unuttum

Samsung S6 parmak izi yedek şifremi unuttum. Son birkaç yıldır özellikle de akıllı telefon sektörünün atılıma geçmesi ile beraber akıllı...

Samsung S6 parmak izi yedek şifremi unuttum. Son birkaç yıldır özellikle de akıllı telefon sektörünün atılıma geçmesi ile beraber akıllı telefonlar çok daha donanımlı bir hale gelmeye başladı. Örnek vermek gerekirse daha gelişmiş işlemci özellikleri ve kamera sistemler buna dâhil edilebilir.

Bir konu daha var o da: Parmak izi okuyucusu. Eğer özel yaşamanıza ve gizliliğinize çok aşırı önem gösteren birisi iseniz telefonunuzda parmak izi okuyucusundan faydalanırsınız, tıpkı benim de yaptığım gibi. Parmak izi okuyucusunu aktif ederken sizden güvenlik ve kurtarma amaçlı yedek bir soru ya da yedek bir şifre ister. Herhangi bir problem ile karşılaştığınız zaman bu yedek şifre ile telefonunuzu kurtarabilirsiniz. Aksi takdirde garanti işlemleri ve resmi belgeler ile uğraşmak ve asgari bir haftalık süreyi bekleyerek geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Ancak aşağıda sizlere bahsedeceğim işlemleri harfi harfine uygular iseniz S6 telefonunuzun parmak izi okuyucusu bozulduğu zaman kolayca kurtarabilirsiniz.

Samsung S6 parmak izi yedek şifremi unuttum

Öncelikle telefonunuzu yeniden başlatın ve başlattıktan sonra tekrar parmak okuyucusu ile açmayı deneyin Başarısız olursanız şayet parmak izi okuttuğunuz hazneyi güzel bir şekilde temizleyin. Sonra tekrar parmağınızı okutmayı deneyin. Eğer başarısız olursanız bu kere de parmağınızı farklı basınçlar ile okutmayı deneyin. Bu da yine bir başka yöntem. Şayet yine başarısız olursanız ve halen telefonunuzun tuşunu açamıyorsanız farklı yöntem denemek zorunda kalacağız. Şayet açarsanız da parmak izi kimliğinizi tekrardan tanımlatmayı unutmayın! Birkaç defa üst üste yedek şifrenizi girerseniz Google hesabınız ile hesabınıza giriş yapmanız gerekecektir. Bu sayede telefonunuzu açabilirsiniz. Eğer iki adımlı doğrulama özelliği aktif ise başka bir cihaz aracılığı ile Google hesabınızı açın ve iki adımlı doğrulama özelliğini pasif hale getirin. Bu sayede S6 model telefonunuzda oturum açabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Telefonlarda ithalatçı firma garantisi nedir ? başlıklı makalemizde ithalatçı firma garantisi, ithalatçı firma garantisi ekşi ve ithalatçı firma garantisi güvenilir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Telefon önerisi