Samsung S7 Dokunmatik Sorunu Çözümü

Paylaş
 

Samsung S7, meraklı bekleyişin ardından kullanıcılarla paylaşılmıştı. Gerek teknik özellikleriyle gerekse de sahip olduğumu tasarım detaylarıyla heyecan uyandıran bir akıllı telefon olarak ön plana çıkmış olmasıyla birlikte birçok kullanıcının ilk tercihi olmuştu. Akıllı telefonlar artık günlük hayatın her ihtiyacına cevap verebiliyor olsalar da S7 ile bu ihtiyaçlardan daha fazlası karşılanabiliyordu. Samsung S7 akıllı telefonlarda dokunmatik sorunun ortaya çıkmasıyla birlikte pek çok telefon kullanıcısı da bu sorun nedeniyle telefonları istedikleri gibi kullanamamaya başladılar. Dokunmatikte çıkan problem iki farklı sonuca sebebiyet veriyor. Dokunulan yeri algılayamama veya hiçbir şey yapmadan dokunmatiğin kendi kendine dokunuyor olması yaşanan en büyük problemler. Durum böyle olunca da kullanıcılar telefondan istedikleri verimi alamıyorlar.

Samsung S7 Dokunmatik Sorunu Neden Kaynaklanıyor?

Samsung S7 cihazlarda dokunmatik sorunu pek çok farklı nedenden kaynaklanabiliyor.

Yanlış kullanım sonucu oluşan dokunmatik sorunu genellikle ilk sebep oluyor. Dokunmatiğe normalden daha sert darbeler sonucunda dokunmatikte sorun meydana gelebiliyor.

Darbeler dolayısıyla dokunmatikte sorun oluşabiliyor. Özellikle kullanıcıların gözünden kaçan hafif darbeler sonrasında dokunmatikte problem oluşabliyor.

Cihazın içerisinde mevcut olan problemlerden kaynaklı olarak da kullanıcılardan bağımsız olarak dokunmatik sorunu oluşabiliyor. Samsung ekibi, telefonla gelen problemlere yönelik çözüm üretebiliyor.

Samsung S7 Dokunmatik Sorunu Çözümü Nedir?

Samsung S7’de meydana gelen dokunmatik sorununa karşın, kullanıcıların telefona müdahale etmesi sorunu çözmeye yetmiyor. Kullanıcı müdahalesiyle sorun daha da büyüyebiliyor. Dokunmatik sorunu için kesinlikle teknik servise başvurulması gerekiyor.

Dokunmatiğinde problem olan S7 akıllı telefonlar için gerçekleştirilen müdahale ekran değiştirme yöntemiyle oluyor. Ekranın değişmesiyle birlikte dokunmatik hassasiyeti kullanıcının istediği seviyeye geri döndürülebiliyor. Ekran değiştirmeyle birlikte telefon yeniden istenildiği gibi kullanılabiliyor. Ancak yazılımsal olarak meydana gelen problemlerde dokunmatik istenildiği gibi işlevini sürdüremiyor.

Samsung S7 Dokunmatik Sorunu Çözümü
2.2 (43.33%) 6 oy

Bir önceki yazımız olan iPhone7 Ekran Esnemesi Sorunu ve Çözümü başlıklı makalemizde iphone 7 ekran kalkması, iphone 7 ekran kasa açıklığı ve iPhone7 Ekran Esnemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
evden eve nakliyat Whatsapp profilime kim baktı Disk yazma korumalı biçimlendirilemiyor