Samsung S7 Şarj Olmuyor Sorunu ve Çözümü

Paylaş
 

Samsung S7 model akıllı telefon kullananların şikâyetçi oldukları konuların başında şarj sorunu geliyor. Samsung S7 cihazı şarj olmayanların uygulayabilecekleri pratik yöntemler bulunuyor.

Samsung S7 Şarj Sorunu Çözümleri

Şarjı Tamamen Bitirip Tam Doldurmak

Samsung S7 akıllı telefonun şarjını, 2 haftada bir olacak şekilde tamamen bitirerek telefonun kendini kapatmasını sağlayın. Telefonun kendini kapatmasının ardından şarjı %100 seviyeye gelecek şekilde doldurun. Genel olarak diğer zamanlar içerisinde telefonun şarjı %10’a düştüğünde şarj edilmeli.

USB Şarja Dikkat

USB ile pratik şekilde bilgisayardan hem dosya aktarımı yapılabilirken hem de cihazı şarj edebilmek mümkün. Her ne kadar istenilen anlarda şarj etmeye yardımcı bir yöntem olsa da Samsung S7 akıllı telefonlar için bilgisayardan USB şarj modeli pek de uygulanmaması gereken bir işlemdir.

Hızlı Şarj Sistemi

Hızlı şarj sistemi genel itibariyle pek tavsiye edilen bir yöntem olmamakla birlikte, gerçekleştiren kullanıcılar için mesuliyet de kendilerine ait oluyor. Samsung S7 akıllı telefonun tuşlama bölümüne girilerek *#0228# tuşu kodlandığında menü açılıyor. Menüdeki seçenekler arasında yer alan Quick Restart tercih edildikten sonra telefon yeniden başlıyor. Telefonun yeniden başlamasının ardından şarja takılması ve tam olarak dolmasının beklenilmesi gerekiyor.

Verimlilik Testi

Şarj sorunu telefondan kaynaklanmadığı durumlarda şarj aletlerinden kaynaklanıyor. Orijinal de olsa, dıştan görülemeyen problemler sebebiyle şarj etme konusunda sorun yaşatabiliyor. Aynı model veya yakın model şarj aleti bulunabiliyorsa, ödünç alınarak denenmesi problemi ortaya çıkarabiliyor.

Replika Şarj Aletleri

Orijinal olmayan şarj aletleri her zaman telefonlar için zararlıdır. Şarj etmeme bir yana dursun, telefonun şarj almamasına neden olabilecek ucuz maliyetli şarj aletleri ileride büyük masraflara yol açabiliyor. Samsung S7 için her zaman orijinal ürünler kullanmaya önem göstermek gerekiyor.

Samsung S7 Şarj Olmuyor Sorunu ve Çözümü
Oyla

Bir önceki yazımız olan Samsung E7 Arka Kapak Nasıl Açılır başlıklı makalemizde Samsung E7 Arka Kapak, samsung e7 batarya değişimi ve samsung e7 ekran acilmiyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
2019-06-02 05:09:56
yorum ikonu
2018-10-07 15:30:15
yorum ikonu
2018-01-21 09:48:31