Şarj Süresi Uzun En iyi Akıllı Telefonlar 2016

Paylaş
 

Şarj Süresi Uzun En iyi Akıllı Telefonlar 2016

Şarj Süresi Uzun En iyi Akıllı Telefonlar 2016 listesini merakla bekliyorsunuz anlaşılan. Sürekli gelişim ve sürekli iyileştirme çabalarımız insanoğlu hayat sirkülerinde ilelebet devam edeceğe benziyor. Bazen hattinden çok fazla gelişme kaydedebiliyorken bazen kayıtsız kaldığımız ve biçare olduğumuz durumlar oluşabiliyor hayatımızda. Örnek verecek olursak Global Dünyada uzakları bile yakın eden taşıma aracı olan uçağın keşfi ve ilk uçuşlar üzerinden çok geçemedi ama şimdi baktığınızda onlarca km bir anda katedilebiliyor. Lakin çözemediğimiz sorunlarda var örneğin, ölüm hali. Sonsuzluk henüz bulunamamış bir gerçek. Bu bilgileri telefonumuza uyarlarsak şayet, kamera kalitesi, işlemci hızları ve ekran çözünürlüğü gibi birçok özellik modern akıllı telefonlar içeriğinde mevcut ve bunlarda kullanıcı olan biz müşterileri oldukça tatmin etmektedir hatta çoğu işimizi akıllı telefonlardan yapar da olduk. Lakin şimdi baktığımızda, batarya ömrü ve pil eksikliği en sık konuştuğumuz, çözümünü tam bulamadığımız , şarj aletlerini yanımızda taşıdığımız, bir kafeye oturduğumuz da elektrik prizlerinin yanlarına kurulduğumuz acı bir gerçek.

Yapılan araştırmalar ışığında elde ettiğimiz bir gerçek var ki, mobil kullanıcılar telefon alma işlemini gerçekleştirme esnasında, telefonun teknik özellikleri yanı sıra büyük bir müşteri çoğunluğu telefonun pil gücünün fazla olmasına da ehemniyet veriyorlar. Çünkü kullanıcıda prize bağımlı yaşamanın ne menem şey olduğunu biliyor ve buna ek olarak da akıllı telefonun dünyanın en çok ve en iyi özelliklerine de sahip olsa da, günün yarısında pili biten bir akıllı telefonun işe yaramayacağını tüm kullanıcılar bilmekte ve bu durum dolayısıyla pil ömrüne dikkat etmektedirler.

Şarj Süresi Uzun En iyi Akıllı Telefonlar 2016 Kalitesinde Lenovo Zirvede

Daha iyi piller her vakit sadece amiral gemi olan akıllı telefonlarda bulunduğu söylenemez. Bazen orta sınıf akıllı telefonlar bile çok iyi teknik özelliklere sahip olmasa da iyi bir batarya pili ile donatılmış şekilde karşımıza çıkabilmektedirler. Yapılan son tetik ve kontroller sonucunda günümüzde Lenovo P780  ve S860 cihazları 4000 mAh pil gücü ile en iyi pil ömrüne sahip akıllı telefonlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki ya şimdi diğer telefonları inceleyelim?

LENOVO S860

Şarj Süresi Uzun En iyi Akıllı Telefonlar 2016 listesi için Lenova baş tacımız.15-16 saat kayıt ve 3-4 gün kullanım süresi ile 4000 mAh pil gücüne sahip Lenovo S860 ilk tercih olarak karşımıza çıkmaktadır.

LENOVO P780

3G modunda bile, 15 saat konuşma süresi ve yine 3G modunda 25 saat kalma süresi ile ve 4000 mAh pil gücü sayesinde karşımıza güçlü bir alternatif olarak çıkmaktadır. Lenovo S780 cihazının pili normal kullanımda üç gün dayanıyor.

HUAWEİ ASCEND MATE 2

Pil ömrü testi esnasında, video oynatma 25 saat 54 dakika süresi ile ayrıca 3900 mAh pil gücüne sahip Huawei Ascend Mate 2, kayıtlara geçecek ciddi bir skor ile karşımıza çıktı.

SONY XPERİA T2 ULTRA

Şarj Süresi Uzun En iyi Akıllı Telefonlar 2016 yılı içerisinde 3G modunda konuşma süresine ek olarak 24 saat çalışma imkanı sağlayan Sony Xperia T2 Ultra, sarj edilmiş haldeki durumu ile 10 saat HD video oynatma imkanı sunmaktadır. Şimdiye kadar testi yapılan cihazlar arasından 10 saati geçen pil ömrüne sahip akıllı telefonlardan biri oldu.

SONY XPERİA Z3 COMPACT

Sony Xperia Z3 Compact, bir büyük beden büyük olan Xperia Z3 ile hemen hemen aynı teknik özelliklere sahip ve iki gün kullanım süresi de sunan pil özelliği ile en iyi mini amiral gemisi akıllı telefon olma özelliğini de barındırıyor.

NOKİA LUMİA 635

Nokia’nın sıra dışı tasarımlı telefonlarından olan Nokia Lumia 635 için 9 saat 35 dakika dayanmayı başaran 1830 mAh pil gücünde olan Nokia Lumia 635 cihazı artık kullanıcıların göz bebeği olma yolunda ilerliyor.

SONY XPERİA Z3

Xperia Z3 Compact’a göre daha büyük ve piksel yoğunluğu daha çok ekrana sahip olan Sony Xperia Z3, batarya pili güç testlerinde mini bir akıllı modele yakın bir sonuç verdi. 3200 mAh pil gücüne sahip olmasıyla dikkatleri toplayan cihaz test aşamasında, dokuz buçuk saat uykusuz kalmayı başardı ve iki günlük normal kullanım süresi sunması ile de avantaj sağlıyor.

SONY XPERİA M2

Yapılan batarya ömrü testlerinde ise Sony Xperia M2, 9 saat ve tam 19 dakika ile ilk 10 telefon arasına girmeyi başardı.

HUAWEİ ASCEND MATE 7

Huawei Ascend Mate 7, 4100 mAh pil gücüne sahip bataryası ile testlerde dokuz saatten fazla dayanım gösterdi.

SAMSUNG GALAXY NOTE 4

Galaxy Note 5 sürümünden bir önce Samsung Galaxy Note 4’ü üretti ve bu cihazda, 3200 mAh pil gücüne sahip olup aynı zamanda  zorlu pil testlerinde 8 saat ve 43 dakika ile üst sıralarda yer almaktadır.

APPLE İPHONE 5S

Apple’ın  akıllı telefonlarından olan ve bir marka değeri bulunan iPhone 5S sayesinde 651 dakika konuşulabilirken, telefonun Wi-Fi üzerinden internete bağlanma esnasındaki total çalışması ise 298 dakika olarak ifade edilmektedir.

HTC One

HTC ONE pil testi aşamasında konuşma süresi  771 dakika ve internet kullanımında ki süresi ise 339 dakika olarak kaydedildi.

Samsung Galaxy S4 Mini

Konuşma Süresi 746 dakika olarak internet kullanımında şarj süresi ise 394 dakika olarak kaydedildi.

BlackBerry Z10

Şarj Süresi Uzun En iyi Akıllı Telefonlar 2016 yılında konuşma süresi 600 dakika olarak internet kullanımında ki şarj süresi de 335 dakika olarak kaydedildi.

 

Şarj Süresi Uzun En iyi Akıllı Telefonlar 2016
Oyla

Bir önceki yazımız olan En Son çıkan telefon modelleri 2016 başlıklı makalemizde en çok tavsiye edilen akıllı telefon, En Son çıkan telefon modelleri ve en yeni akıllı telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM