Sim City Build It Uygulaması

Paylaş
 

            Şehirleri oluşturan temel unsur insan olsa da, bu insanların yaşamlarını kolaylaştırmak görevi şehrin yönetimini üstlenenlerindir. Günümüz şehirlerinin başında da hizmet bakımından en önde gelen ve vatandaşa en yakın, dokunabilinecek pozisyonda olanlar belediyelerdir. Peki siz bir belediye başkanı olsaydınız şehrinizi nasıl yönetirdiniz? İşte buna fırsat veren bir oyun var: Sim City Built Uygulaması.

Simülasyon teknolojisinin bilgisayar oyunlarıyla buluşma tarihinde EA (Electronic Arts Inc) firmasının rolü büyüktür. Yıllar boyu bilgisayar üzerinden oynanabilir EA firmasının en çok geliştirilen oyunlarından biri olan Sim City’nin ilk çıkış tarihinin 1989 yılı olduğu düşünüldüğünde, simülasyon fikrinin firma açısından ne denli eski olduğu rahatlıkla görülebilir. Bilgisayarlardan tablet ve akıllı telefonlara uyarlanan oyunun Sim City Build It versiyonu ise oldukça iddialı. Sim City oyunun temel mantığına sahip bu versiyonda yine şehrinizi yöneten bir belediye başkanını canlandırıyorsunuz. Şehrin alt yapı ve diğer tüm hizmetlerini en verimli ve en hesaplı şekilde yapmak birincil göreviniz. Tembel bir belediye başkanı iseniz, hizmetlerinizi gerçekleştirirken en önemli kaynaklarınızdan birinin, yani vergilerinizin uçup gitmesini göze alıyor olmanız lazım. Çünkü yol, su, kanalizasyon, elektrik ve hatta oyun parklarına kadar vatandaşlarınızın ihtiyaçlarını karşılamazsanız o bölgedeki nüfusunuz hızla azalıyor ve şehir sakinleri önce size taleplerini iletiyor, sonrasında ise bu talepleri karşılanmazsa başka şehirlere taşınıyor. Dolayısıyla o şehrinizden topladığınız vergiler de hızla eriyor. Nüfusunuzu arttırmanın çeşitli yolları olsa da en önemlisi binalarınızı yükseltmeniz. Nüfus arttıkça oyunun kilitli özellikleri aktif hale geliyor ve bu durum daha fazla vergi toplamanızı ve daha ileri teknolojiyle donatılmış yapılara sahip olmanızı sağlıyor.

Oyun, hem google play hem de apple store’da mevcut olup, kullanıcılarına keyifli vakit geçirtme konusunda oldukça iddialı gözüküyor. Kullanıcı sayıları, en çok indirilen uygulamalar arasında olması da iddiasını ispatlar nitelikte. Oyunla ilgili bir ipucu vermek gerekirse, her gün mutlaka oyuna giriş yaparak vergilerinizi toplamanız çok yerinde bir karar olacaktır. Aksi takdirde hem nüfus artışınız yavaşlayacak hem de onca emekle kurduğunuz şehriniz atıl hale gelecektir. Uygulama ayrıca facebook üzerinden arkadaşlarınıza erişimi de mümkün kılarak bu oyunu oynayanların şehir ihtiyaçlarını gidermede, tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi, ticaret yapmalarına da imkan tanıyor. Yaşadığınız şehirdeki hizmetlerden memnun değilseniz ve daha iyisini yapacağınızı düşünüyorsanız bu simülasyon oyunu tam size göre.

Sim City Build It Uygulaması
Oyla

Bir önceki yazımız olan Mutluluğun Resmi Selfie pozu ile çekilir başlıklı makalemizde mutluluğun resmi selfie çekimi, selfie çekimi ve selfie çekimi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
evden eve nakliyat Whatsapp profilime kim baktı Disk yazma korumalı biçimlendirilemiyor