Snapchat Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Paylaş
 

Snapchat Ne işe Yarar?, Genç neslin yeni gözdesi Snapchat. Akıllı telefonlara yüklenebilen bu uygulama ile hem video çekiyor hem de fotoğraflarınızı. Diğer bir deyişle fotoğraflı mesajlaşma uygulaması olan Snapchat’in diğerlerinden farkı mesajların kişinin belirlediği bir süre sonunda silinmesidir. Ayrıca mesaj Snapchat’in sunucularından da siliniyor.

Snapchat uygulaması hem videolar hem de fotoğraflar gönderilmektedir. Ayrıca bu fotoğraf ve videoların üzerine çeşitli notlarda yazılabilmektedir. Paylaşılanlar 1 – 10 saniye aralığında paylaşılan kişilerde görünmekte ve daha sonra bu paylaşımlar kişilerde silinmektedir.

Snapchat Ne işe Yarar

Snapchat Kullanım Aşamaları

Uygulamanın basit bir kullanımı vardır. Snapchat kullanabilmeniz için ilk olarak uygulamayı telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı açtığınız zaman rehberinizdeki kişilerden Snapchat kullananları görebilirsiniz. Fotoğraf gönderebilmeniz için bu kişileri rehberinize eklemeniz gerekmektedir. Yoksa gönderme işlemi olmaz. Ekleme yaparken eğer fotoğraf çekmek isterseniz ortada bulunan tuşa basmanız yeterli olacaktır. Tuşa uzun süreli basarsanız bu sefer video çekme moduna geçersiniz. Fotoğrafı çektikten sonra saniyeleri gösteren tuşa basıldığı zaman fotoğrafı alan kişinin bu fotoğrafa ne kadar süre bakacağına karar verilir. Bunun dışında hem fotoğraflarınıza hem de çektiğiniz videolarınıza yazılar ekleyebilirsiniz. Uygulamayı telefonunuzda açtıktan sonra sağ üst köşede bulunan ikona tıklayarak ayarlar bölümüne girmeniz gerekiyor. Daha sonraki adımda yönet tuşuna basarak ayarları kendinize göre düzenleyebiliyorsunuz. Uygulamanın yeni sürümünde çizimde yapabiliyorsunuz. Bunun için fotoğraf çektikten sonra sağ üst tarafta yer alan kalem simgesine dokunmanız yeterli olacaktır. Renk seçimi yapmak için de aşağı tarafta bulunan renk paletini kullanabilirsiniz. Çektiğiniz fotoğraflarınıza çeşitli filtreler uygulayabilirsiniz. Bunlar arasında saat, konum, hız, sıcaklık ve sepya filtrelerini sayabiliriz.

Snapchat uygulaması ile karanlık ortamlarda da fotoğraf çekebilirsiniz. Ön kamerayı kullanırken sol üst tarafta bulunan flaş özelliğini aktif konuma getirmeniz gerekiyor. Ekrana 2 defa hızlı bir şekilde dokunulduğu zaman kameralar arasında seri bir geçiş yapılabilir. Fotoğrafın görüntülenme süresini azaltmak için sol alt köşede ki saat ikonuna dokunarak gerekli ayarlamalar yapılabilir. Bu uygulamanın en büyük kullanıcıları bayanlar ve en çok İngiltere ve Amerika’da kullanılmaktadır.

Snapchat Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?
Oyla

Bir önceki yazımız olan Mutluluğun Resmi Selfie pozu ile çekilir başlıklı makalemizde mutluluğun resmi selfie çekimi, selfie çekimi ve selfie çekimi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM