Sony Xperia Kulaklık Algılanmıyor

Paylaş
 

Cep telefonu sektöründe hizmete başladığı günden bu yana adından geliştirmiş olduğu başarılı modeller ile söz ettirmeyi başarmış olan Sony, özellikle Xperia modelleri ile büyük bir beğeni toplamıştır. Dünya çapında geniş bir kitle tarafından kullanımı tercih edilen Xperia modelleri büyük bir beğeni ile karşılanmıştır.

Sony, birçok özellik ve muhteşem bir donanımsal nitelik ile geliştirerek piyasaya sürmüş olduğu Xperia modelleri ile bu sayede büyük bir başarı yakalamayı sağlamıştır. Genel olarak pek fazla şikayet almayan bu modellerin karşılaştığı tek sorun kimi zaman kulaklık algılamama sorunu olmaktadır.

Sony Xperia Kulaklık Algılanamıyor Sorunu

Geniş bir kitle tarafından sevilerek tercih edilen bir cihaz olan Sony Xperia, birçok forum ve benzeri sitelerde kulaklık algılanamaması sorunundan dolayı şikayetler almaktadır. Bu can sıkıcı sorunun belirtilen birden fazla kaynağı söz konusu olabilmektedir.

Kulaklık algılanamıyor sorununun genel olarak kaynaklandığı durumlardan birisi kulaklık jack girişinde bir sıkıntının mevcut olmasından dolayı olabilmektedir. Jack girişlerinde karşılaşılan temassızlık ya da benzeri arızalardan dolayı ne yazık ki kullanılan kulaklıkların algılanamaması olası bir durum olmaktadır. Bu durumda teknik servisten yardım alınarak bu sorunun çözülmesi gerekmektedir.

Sony Xperia modellerinde yine kulaklık algılanamıyor sorununun bir nedeni de bazı orijinal olmayan kulaklıkların cihaz tarafından tanınmaması ya da desteklenmemesinden dolayı olabilmektedir. Aynı zamanda başarılı bir kulaklık üreticisi olan Sony, bu durumda kendi orijinal kulaklıklarının satışını desteklemek amacıyla böyle bir uygulama içerisinde bulunmak istediği belirtilen konulardan birisi olmaktadır.

Yine Xperia modellerinin kulaklık algılamaması konusunda yazılımsal olarak da bir problem olması konusu da mümkün olabilmektedir. Bu durumda telefona reset atılması gerekmekte ve eğer bu durum ile önlenememiş ise teknik servisten destek alınması gerekmektedir.

Sony Xperia Kulaklık Algılanmıyor
Oyla

Bir önceki yazımız olan Huawei P9 Görüntülü Arama Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde görüntülü arama ayarları vodafone, görüntülü konuşma nasıl yapılır avea ve turkcell görüntülü arama hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
evden eve nakliyat Whatsapp profilime kim baktı Disk yazma korumalı biçimlendirilemiyor