Cep Telefonu önerisi Uygun Akıllı Telefon
Sony xperia şebeke sorunu ve çözümü
26 Şubat 2017
Telefon önerileri

Sony xperia şebeke sorunu ve çözümü

Sony xpreria sorunu ve çözümü için şunları deneyebilirsiniz. Eğer şebeke sorunu var ise çözüm için ilk denenecek şey telefonu kapatıp...

Sony xpreria sorunu ve çözümü için şunları deneyebilirsiniz. Eğer şebeke sorunu var ise çözüm için ilk denenecek şey telefonu kapatıp açmaktır. Böylece tüm uygulamalar kapanır, bellekte yer açmış olursunuz. Bazen bu yöntemde sorun halledilebilmektedir.

Eğer sorun bu kadar kolay hallolmuyorsa şunları deneyin;

1.Telefonunuzu, SIM kartınızın desteklediği ağ türünü kullanmak üzere ayarladığınızdan emin olmanız gerekir. Eğer telefonunuzun  hangi ağ türlerinin desteklendiğini bilmiyorsanız ağ operatörünüzle iletişime geçmelisiniz.

Ağ modu seçmek için ;

-Ana ekran konumundan   düğme işaretine dokunun.

-Ayarlar > Diğer > Mobil ağlar öğesini bulup dokunun.

-Tercih edilen ağ türü öğesine dokunun, sonra bir şebeke modu seçin.

2.     Belki de telefonunuz uçak modunda kalmıştır, onu kontrol edin.

Uçak modunu kapatmak için ;

-Ana ekran konumundan  düğme işaretine dokunun.

-Ayarlar öğesini bulup dokunun.

-Uçak modu öğesinin yanındaki kaydırma çubuğunu sola sürükleyin.

3.Telefonunuzun bir ağa bağlı olduğundan emin olmak için durum çubuğundaki sinyal gücü simgesini   kontrol edin. Sinyal düşükse veya yoksa, açık bir alana çıkın ya da bir pencereye yaklaşın.

4.SIM kartınız düzgün şekilde çalışmıyor olabilir. Bunu öğrenmek için  SIM kartınızı başka bir cihaza takın ve kontrol edin. Kart çalışıyorsa sorun muhtemelen telefonunuzdan kaynaklanıyordur.  Telefonu daha fazla kurcalamadan Sony servisine götürün.

5.Kullanılabilir ağlar olup olmadığını kontrol etmek için cihazdan bir ağ arayın.

Kullanılabilir mobil şebekeleri aramak için

-Ana ekran konumundan  düğme işaretine dokunun.

-Ayarlar > Diğer > Mobil ağlar > Şebeke operatörleri öğesini bulup dokunun.

-Görünen listeden bir şebeke seçin.

6.Cihazınız ağ sinyali almıyorsa kapsama alanı içerisinde olup olmadığınızdan emin olun. Sinyal çok zayıf geliyorsa çağrı merkezini arayın.

7.Mobil veri bağlantısı yoksa şunları deneyin:

– Telefonu kapatıp tekrar açın. Belki kendiliğinden düzelir.

-STAMINA modu modunu devre dışı bırakın ve telefonunuzu yeniden başlatın. Pil gücünden tasarruf etmek için STAMINA modu, ekran kapalıyken mobil verileri devre dışı bırakır.

STAMINA modunu devre dışı bırakmak için

-Ana ekran konumundan   dokunun.

-Ayarlar > Pil öğesini bulun ve dokunun.

-STAMINA modu > Hiçbir zaman öğelerine dokunun.

8.Bir mobil ağ üzerinden İnternet kullanmak için abone olduğunuzdan emin olun. Ayrıntılı bilgi için ağ operatörünüze başvurun.

9.Başka bir alana geçip tekrar deneyin. Sinyalin zayıf olduğu alanlarda ağ sağlayıcınızın baz istasyonunda sorunlar olabilir, mobil veri bağlantınızı kaybedebilirsiniz ve bu nedenle başka bir alana geçmeniz gerekebilir.

10.Cihazınızı hareket halindeyken kullandığınızda, ağ sağlayıcınızın ağındaki sorunlar nedeniyle mobil veri bağlantınızı kaybedebilirsiniz.

11. Telefonunuz bazen daha yüksek hızlara sahip WCDMA (3G) veya LTE (4G) gibi ağlara değil, yalnızca daha yavaş bir GSM (2G) ağına bağlanır. Bunun nedeni, farklı alanlarda bulunan mobil ağlara bağlı olarak, cihazınızın mobil ağlar arasında otomatik olarak geçiş yapmasıdır. Cihazınızı belli bir ağ modunu kullanmak üzere elle ayarlayabilirsiniz. Ağ modu değiştirilirken, bazen cihazınızın bir ağa yeniden bağlanması birkaç dakika sürebilir.

Ağ modu seçmek için

-Ana ekran konumundan  düğme işaretine öğesine dokunun.

– Ayarlar > Diğer > Mobil ağlar öğesini bulup dokunun.

-Tercih edilen ağ türü öğesine dokunun, sonra bir şebeke modu seçin.

12. Eğer tüm bunlar işe yaramadıysa şunları yapın;

-Telefonunuzun yazılımını güncelleyin.

-Telefonu fabrika ayarlarına geri döndürün.
Fabrika verileri sıfırlama işlemi gerçekleştirdiğinizde cihazınız daha eski bir Android™ yazılım sürümüne geri dönmeyecektir.

Bir önceki yazımız olan Telefonlarda ithalatçı firma garantisi nedir ? başlıklı makalemizde ithalatçı firma garantisi, ithalatçı firma garantisi ekşi ve ithalatçı firma garantisi güvenilir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Telefon önerisi