Sony Xperia XA Ultra Şebeke Sorunu Çözümü

Paylaş
 

Sony Xperia XA Ultra 2016 yılında piyasaya çıkan Sony’nin ürettiği 6” ekrana sahip bir Phablet cinsinden telefondur. Sony Xperia XA Ultra Üretilirken amacı uygun fiyata iyi bir ekran deneyimi sunan şık bir cihaz üretip , tüketicilerin beğenisine sunmaktı. Büyük ekran severler için gayet güzel bir cihaz olan Xperia XA Ultra çok beğenildi ve tercih edildi.

Sony uygun fiyata yüksek verim ile ürettiği bu cihazın birde mini modeli olan XA modelini eş değer zamanda tüketicilere sundu. Sony Xperia XA modeli ise Ultra modelinin tamamen  ufaltılmış ve daha çok küçük ekran seven insanlar için onların beğenisine sunmuştu. Sony bu modelde ise Mediatek işlemci mimarisini kullanmış ve bu işlemci ile birlikte bir takım problemlerde beraberinde gelmişti.

Sony Xperia XA Ultra Şebeke Sorunu Çözümü

Sony Xperia XA Ultra , Vodafone ve Türk Telekom mobil hatlarında şekebe çekim problemleriyle yoğun bir şikayet aldı ve Sony bu konuda bazen çözümü telefonu geri alarak yerine Sony Xperia XZ modelini değiştirerek sorunu çözmeye çalıştı ancak bu çözüm kısa bir süre olarak bazı kullanıcılarda yapıldı ve firma bu değişim kampanyasının kendilerine maddi olarak zarar olarak dönüş yaptığını görünce ise bu talepleri durdurdu.

Diğer bir çözüm ise telefonun herhangi bir noktasında bir darbe görmediği süre boyunca garanti kapsamında tamir ederek tüketiciye geri vererek buldu. Sony Xperia XA Ultra modelinde ki bu şekebe çekim sorununu Vodafone ve Türk Telekom kullanıcılarının bazıları çözümü kendilerinde yazılım güncellemesi yaparak ve ya mobil hat değişikliği yaparak sorunu çözdüler.

Bir önceki yazımız olan Sony xperia şebeke sorunu ve çözümü başlıklı makalemizde sony şebeke sorunu, sony xperia çekmiyor ve sony xperia şebeke sorunu ve çözümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Bunlar da ilginizi çekebilir

REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM