Sony xperia z5 dokunmatik çalışmıyor

xperia z3 dokunmatik ekran çalışmıyor
Paylaş
 

Sony xperia z5 dokunmatik çalışmıyorsa, bu neden olur ve çözümleri nelerdir yardımcı olmaya çalışacağım.

Telefonunuzu bir süre kullandıktan sonra dokunmatik çalışmamaya başladıysa Telefonunuzun ayarlar kısmına girin ve şu adımları izleyin:

Ayarlar > Hakkında > Diagnostics > Test

Böylece bir sorun var mı, varsa nedir onu öğrenmiş oluyoruz. Bu testi uyguladıktan sonra düzelme olabilir. Eğer düzelme olmazsa “Repair”  yani tamir seçeneğini uygulamak gerekiyor.

“Repair” işlemine başlamadan önce telefonunuzdaki verileri başka bir yere yedekleyin. Çünkü “Repair” işlemi verilerinizi kaybetmenize neden olabilir. Resmi PC uygulaması üzerinden “Repair” işlemi uygulamanız mümkün.

Diğer bir yöntem ise tüm elektrikli aletlerde sıkça uyguladığımız kapatıp yeniden açma yöntemi. Hafıza kartı slotunun üstündeki restart butonu ile bunu yapabilirsiniz. Merak etmeyin bu yöntem telefondaki verilerinizin kaybolmasına yol açmaz.

Sony Xperia z5 dokunmatik çalışmaması bazen telefonun fazla ısınması nedeniyle de olabiliyor. Telefonunuz sıcaksa biraz soğumaya bırakın, belki de kendiliğinden dokunmatik sorunu düzelecektir.

Sıfır Sony xperia z5 dokunmatik çalışmıyorsa

Telefonunu henüz yeni almışsanız ve dokunmatik çalışmıyorsa ekranın üzerini kaplattığınız ekran koruyucudan da olabilir. Bu ihtimali göz ardı etmeyiniz. Ekran koruyucusu kalın geldiyse veya uyduruk bir ürün ise dokunmatiğin çalışmasını sekteye uğratabilir. Ekran koruyucusunu söküp bir de öyle deneyin.

Sony xperia z5 dokunmatik çalışmıyor
Oyla

Bir önceki yazımız olan Samsung batarya kalibrasyonu nasıl yapılır başlıklı makalemizde batarya kalibrasyonu s4, Samsung batarya kalibrasyonu ve Samsung batarya kalibrasyonu rootsuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
2019-06-02 05:09:56
yorum ikonu
2018-10-07 15:30:15
yorum ikonu
2018-01-21 09:48:31