Sony xperia z5 telefon açılmıyor

Sony xperia z5 telefon açılmıyor
Paylaş
 

Sony xperia z5 telefon açılmıyorsa öncelikli olarak yapmanız gereken şey sakinliğinizi koruyup telefonunuzu garanti dışına çıkaracak hamlelerden uzak durmaktır.

Telefonun açılmaması gayet sinir bozucudur. Sağını solunu kurcalayıp, açma girişimlerinden sonuç alamayınca telefonu sağa sola fırlatanlar, içini kurcalayayım, düğmeye sıkı bastırayım derken telefonu garanti dışına çıkarmak akılcı bir yol değildir.

Sony xperia z5 telefon açılmıyorsa ve garantisi de varsa bırakın nedenini onlar araştırsın. Basit bir reset işlemi gerekiyorsa veya evde de yapılabilecek bir işlemse bırakın onlar yapsın.

Biliyorum telefonu servise götürmek sizden bir zaman çalacak. Telefonu servise bırakırsanız kim bilir 15 gün mü bekleyeceksiniz, bir ay mı bekleyeceksiniz. Bu süre zarfında sizi kimse arayamayacak. Sosyal medyada öldü zannedecekler.

Ama 2-3 bin TL’lik malın pert olma durumu var sonuçta. Sony xperia z5 bir kart yanması nedeniyle açılmıyorsa ve siz onu yerden yere vurduysanız suç size kalacaktır. Halbuki servise verirseniz garanti kapsamında gereğini yapacaklar. Böylelikle binlerce liralık zarara girmemiş olacaksınız.

Sony xperia z5 telefon açılmıyor

İlle de kendim hallederim mi diyorsunuz ? Yapabileceğiniz bir hamle var. Simkart ve sd kart girişi olan yerin kapağını açınız ve kurşun kalemin ucuyla veya toplu iğne başıyla nezaketi elden bırakmadan “off” yazan düğmeye titreşim gelene dek basınız.

Böylece telefonu “kapatmış” oluyoruz. Açma düğmesine basınca Sony xperia z5 telefon açılacaktır. Açılmadı mı ? Demek ki tam kapatamamışsınız. “Off” düğmesine 2 dakika basınız. Bu sefer gerçekten kapanacaktır.

Telefonunuzu şarja takıp şarj ikonu belirene kadar bekleyin, belirince de telefonu açın. Telefonda ciddi bir sorun yoksa, Sony xperia z5 telefon sadece geçici bir nedenle açılmamışsa bu yöntemle açmayı başarabilirsiniz.

Hala açılmıyorsa başka bir şey denemeyiniz, telefonunuzu servise götürünüz.

Sony xperia z5 telefon açılmıyor
Oyla

Bir önceki yazımız olan Samsung batarya kalibrasyonu nasıl yapılır başlıklı makalemizde batarya kalibrasyonu s4, Samsung batarya kalibrasyonu ve Samsung batarya kalibrasyonu rootsuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM