Cep Telefonu önerisi Uygun Akıllı Telefon
Telefon Ekran Titremesi Nasıl Düzeltilir
26 Mayıs 2017
Telefon önerileri

Telefon Ekran Titremesi Nasıl Düzeltilir

Günümüz modern çağında artık akıllı telefon kullanımı belirli bir yaş grubuyla sınırlı kalmazken, herkesin elinde telefon bulunuyor. Hayatın içerisinde gerek...

Günümüz modern çağında artık akıllı telefon kullanımı belirli bir yaş grubuyla sınırlı kalmazken, herkesin elinde telefon bulunuyor. Hayatın içerisinde gerek konuşma gerek yazışma gerekse de video çekme gibi farklı özellikleriyle aktif olarak yer alan telefonlarda meydana gelen sorun veya sorunlar ise tam bir kâbusa neden oluyor.

Akıllı telefonlarda her zaman yaşanmasa da, bazı zamanlarda ekranda titreme sorunu baş gösteriyor. Özellikle son dönemlerde sıklıkla ortaya çıkıyor olması, akıllı telefon kullanıcılarını tedirgin etmeye başladı. Android telefonlarında ekran titremesinden şikâyetçi olanların sayısında artış mevcut olurken, sorunu çözmek isteyen kullanıcıların sayısı da hayli fazla.

Android telefonlarında ekran titremesi sorunuyla karşı karşıya kalanlar için çözüm oldukça basit.

Telefon Ekran Titremesi Nasıl Düzeltilir?

Akıllı telefonunda ekran titremesi sorunu yaşayanlar, ilk olarak telefonun bataryasını çıkarıp takma yöntemini denemeliler. Daha önce hiç bataryayı çıkarmamış olanlar için, işlem zorlayıcı bir işlem değil. Telefonun arka kapağını öncelikle çıkararak ardından bataryayı da bulunduğu yuvadan çıkarma suretiyle gerçekleştirilir.

Bataryayı çıkarıp takma yöntemi ekran titremesi sorununu azaltmıyor ya da geçirmiyor ise bu noktada bataryasız olarak şarj etme yöntemi tercih edilebilir. Bataryayı yuvasından çıkarıp, akıllı telefonu bataryasız olarak şarj etmek gerekiyor. Telefonun şarjı doldukça, ekrandaki titremenin azaldığı görülecektir. Şarj tamamen dolduğunda ise cihazın ekranındaki titremenin ortadan kaybolması gerekiyor. Bataryası şarj yöntemiyle ekran titreme sorununu çözenlerin sayısı oldukça fazla.

Akıllı telefondaki ekran titremesi denenen bu yöntemlerden sonra hala devam ediyor ise donanımsal veya yazılımsal olarak bir sıkıntı mevcut olabilir. Bu noktada kullanıcılar cihaza müdahalede bulunamazlar. Telefonu teknik servise göndermek, problemin nereden kaynaklandığını teşhis edebilmek için en doğru seçenek olacaktır. Telefon modeline göre maliyet değişkenlik gösterecektir.

Telefon Ekran Titremesi Nasıl Düzeltilir
1.3 (26.67%) 3 oy

Bir önceki yazımız olan Samsung S7 Şarj Olmuyor Sorunu ve Çözümü başlıklı makalemizde samsung telefonum şarj olmuyor, telefon şarj oluyor ama dolmuyor ve telefonum şarj olmuyor ne yapmalıyım hakkında bilgiler verilmektedir.


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Telefon önerisi

marka tescili evden eve nakliyat Whatsapp profilime kim baktı Disk yazma korumalı biçimlendirilemiyor
Önceki yazıyı okuyun:
Samsung S7 Şarj Olmuyor Sorunu ve Çözümü

Samsung S7 model akıllı telefon kullananların şikâyetçi oldukları konuların başında şarj sorunu geliyor. Samsung S7 cihazı şarj olmayanların uygulayabilecekleri pratik...

Kapat