Telefonlarda ithalatçı firma garantisi nedir ?

Paylaş
 

Telefonlarda ithalatçı firma garantisi nedir, ne demektir, bu garantiler güvenilir mi, bu bilgiler ışığında  telefon alınır mı ve ithalatçı firma garantisi sorgulama hakkında kısa bilgi paylaşımı yapacağız. Umarım bu bilgiler nezdinde daha güvenilir alışverişler sağlarsınız.

Telefonlarda ithalatçı firma garantisi nedir?

Akıllı telefonların 2016 yılında rövanşta olduğu bir dönemde veya alınabilecek herhangi bir ürün alımında ihtiyaç duyulduğu ve sıkça merak konusu olan bir konuyu ele alacağız.Çoğu kişi bir ürün aldığında ithalatçı firma garantisi var mı? Diye soru yönetir firma yöneticilerine ve bu sorduğunuz soruya çoğu zaman tam bir cevap alamazsınız ama sıklıkla merak konusu olan telefonlarda ithalatçı firma garantisi nedir? Ve ya ne işe yarar? Konusunda sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Öncelikle ithalatçı firma nedir? Ve garanti belgesi nedir? Bunları elimizden geldiğince açıklamaya çalışacağız.

Garanti belgesi nedir?

Firmaya ait herhangi bir telefonu uygun koşullarda ve fiyatlarda ya da ürün hasar aldıysa o problem ile sadece o firmanın teknik servisi ilgilenir ve tüketicinin ürün üzerinde 2 yıl garanti hakkı vardır bu garanti belge sürecinde ürüne herhangi bir hasar olduğu anda aldığı garanti belgesini  o firma üzerine teslim ederek ürününü yeniden eski haline getirebilir.

İthalatçı firma nedir?

Gerekli olan görevli ve yetkililerden izinlerini tamamıyla almış ve yurt dışından bazı ürünleri ithal etmek  için gereken tüm uyarıları dikkate alan, gerekli koşulları ticaret doğrultusunda yerine getirebilecek olan görevli firmadır.

Belgelerin doğruluğu

Çoğu insan sadece teknik servisler aracılığıyla alınan belgenin gerçek ve güvenilir olduğuna inanır. Diğer yerlerden alınan garanti belgelerinin güvenilir olmadığına kanaat getirirler. Aslında teknik servis ile ithalatçı firmanın verdiği garanti belgesi arasında neredeyse hiçbir fark yoktur. Aynı şekilde ve düzende faturalar kesiliyor. Yalnızca cihazı alan müşteri bu belgeden emin olmadığı için 300-500 TL arasında bir Mevla ödeyerek KVK gibi garantili cihazları almayı tercih ediyorlar.

Dikkat etmeniz gereken bir nokta da şurası satın aldığınız ürünün teknik servislerin adını ürünü elinize geçtikten sonra fark edebiliyorsunuz ki bir çoğu bunu da yapmıyor bu ürünleri almadan önce az da olsa küçük bir araştırma yapmanız ve üretici ile irtibata geçip teknik servislerin adını ve alacağınız ürün hakkında bilgi edinebilirseniz sizin için çok daha iyi olur.

Bir önceki yazımız olan Android Telefonlarda Format başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM