Telefonumda video açılmıyor

Paylaş
 

Telefonumda video açılmıyor, telefondan video izleyemiyorum, telefonum videoları desteklemiyor diyorsanız çözümü burada.

Artık insanlar internete daha kolay erişebiliyor ve teknolojik gelişmelerden anında haberdar olabiliyorlar ya da gündeme dair diğer haberlerden. Ancak bazı kullanıcılar da var ki bu kullanıcılar daha çok dizi ve film seyretmeyi, komik ve sevimli videolar izlemeyi daha çok seviyorlar ve istiyorlar. Siz de eğer video tutkunu birisi iseniz zaman zaman birtakım problemler yaşamanız gayet normal.

Zira her teknolojik alet hayatımızı kolaylaştırdığı kadar aynı zamanda bize bazı zamanlar da problem yaşatabiliyorlar ufak çaplı. Siz de telefonunuzda video oynatma sorunu yaşıyor iseniz sizlere aşağıda belirteceğim adımları yerine getirerek bu sorunu halledebilirsiniz.

Telefonumda video açılmıyor

Eğer Android veya iOS işletim sistemine ait telefonunuzda video oynatma ya da video açma sorunu yaşıyorsanız öncelikle video formatının playerınız tarafından desteklenip desteklenmediğini kontrol etmenizi öneririm. Bildiğiniz gibi .flv, .mp4, .avi gibi birçok farklı platform tarafından desteklenen video formatı bulunmaktadır. Ancak bazı video formatları bazı playerlar tarafından desteklenmemektedir. O zaman bu format için uygun bir video oynatıcı indirmek en mantıklı hareket olacaktır.

Yahut Youtube’da video oynatma sorunu yaşıyor iseniz bu sorunu halletmek için öncelikle internet bağlantınızın olup olmadığını kontrol edin. İnternet bağlantınız var vefakat halen video açma problemi yaşıyorsanız Youtube uygulamasını kapayın ve tekrar açın. Bu söylediğim adımlardan sonra probleminiz çözümlenmediyse ve halen sorunu yaşamaya devam ediyorsanız telefonunuzu kapayıp açmayı deneyin. Telefonunuzu kapayıp açtıktan sonra internete bağlanın ve video açmayı deneyin. Bu kere hata giderilmiş olacaktır.

Bununla beraber eğer telefonunuzdaki videoyu Akıllı televizyonlar, Chromecastler aracılığı izlemek isterken sorun yaşarsanız yine aynı adımları deneyin. Eğer problem yine çözümlenmez ise youtube.com/tv adresi için aynı şeyleri deneyin. Bu sayede yine probleminizi çözebilirsiniz.

Telefonumda video açılmıyor
Oyla

Bir önceki yazımız olan Telefonum kendiliğinden kapanıyor başlıklı makalemizde telefon durduk yere kapanıyor, telefon kendi kendine yeniden başlatıyor ve Telefonum kendiliğinden kapanıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
evden eve nakliyat Whatsapp profilime kim baktı Disk yazma korumalı biçimlendirilemiyor