Tp Link Modem şifre değiştirme nasıl yapılır

Paylaş
 

Tp Link Modem şifre değiştirme nasıl yapılır anlatacağım.Kullanmış olduğunuz ip numarasının başkası tarafından kullanılmasını istemiyorsanız Tp Link modem şifrenizi düzenli olarak değiştirin. Ülkemizde meydana gelen sahtekarlık ve dolandırıcılık suçlarının büyük bir bölümü artık dijital ve sanal dünyada yapılmaktadır.

Durum böyle olunca suç şebekeleri tarafından kablosuz modem şifrenizin çalınması veya kırılmasıyla birlikte içinde olmadığınız bir soruşturmaya dahil olabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için modem şifrenizi değiştirmeyi ihmal etmeyin. Tp Link modem şifresiniz değiştirme işlemi gayet basit olup aşağıdaki yol ve yöntemlerin uygulanmasıyla kısa bir süre içerisinde değiştirebilirsiniz.

Tp Link Modem şifre değiştirme nasıl yapılır

TP Link marka modemin şifre değiştirme işlemi için ilk olarak 192.168.1.1 numaralı seriyi internet çubuğuna yazınız. Açılan ekranda sizden kullanıcı adınızı ve şifreniz istenecektir. Marka olarak TP Link kullanıcılarına “admin” kullanıcı adını, yine “admin” veya “ttnet” şifre olarak verilmektedir. Kullanıcı adının ve şifrenin girilmesiyle birlikte açılan ekranda yer alan “Kablosuz” ikonuna daha sonra “Kablosuz Güvenliği” ikonuna tıklamanız yeterlidir.

Her iki işlemden sonra yeni açılan ekranda yer alan “Kablosuz Şifre” değiştirme kısmına girmeniz gerekmektedir. Son açılan ekranda sizden yeni şifrenizin ne olması gerektiği sorusuna muhatap olacaksınız. Kendinizin belirleyeceği kimseyle paylaşmayacağınız şifrenizi girdikten sonra en alt bölümde yer alan “Kaydet” butonuna basmanız yeterlidir.

TP Link markası kullanıcıları için bu uygulamaları sunmuş olup bu işlemler kişinin ancak birkaç dakikasını aldığından sürekli olarak kablosuz ağ şifresinin değiştirilmesi kullanıcının kendi yararına olacaktır.

Kablosuz ağ kullanıyorsanız şifre değiştirme işleminde kriter olarak kullanmış olduğunuz modemin markasının ne olduğu yönünde net bir bilgiye sahip olup internet üzerinden yapacağınız araştırma neticesinde şifrenin nasıl değiştirildiğini öğrenmeniz gerekmektedir. Şifre değiştirme işlemleri TP Link modemde olduğu gibi bu kadar basit olup sadece şifre değiştirme sırasında ikonların yeri markaya göre değişiklik gösterir.

Tp Link Modem şifre değiştirme nasıl yapılır
Oyla

Bir önceki yazımız olan TTNET Wifi şifre değiştirme nasıl yapılır başlıklı makalemizde ttnet modem şifresi, wifi şifre değiştirme superonline ve zyxel modem şifre değiştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
takipçi satın al instagram