TTNET Modem Ayarları

Paylaş
 

TTNET aracılığı ile aldığınız modemlerin ayarlarını yapmak oldukça kolaydır. Bu ayarlar modemlerimiz ilk kez geldiğinde yapılmaktadır. Normal şartlarda modemlerimizin kurulumunu TTNET firmasından görevlendirilmiş teknik ekip aracılığı ile yapılmaktadır. Eğer sizler ekstra bir talepte bulunmazsanız, firma tarafından görevlendirilmiş yetkililer sizin için modemlerinizi kuracaklardır. Bu sebeple bu konuda herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Öte yandan, modemlerimizin kurulumu eskisi gibi zor değildir. Modem kablosu fişe takıldığında Power tuşuna bastığınız an, modem kendisi kurulumunu gerçekleştirmektedir. Sizin yapmanız gereken tek şey modeminizin kablosuz ağ ayarlarını yapmaktır. Yani modeminizin kullanıcı adı ve şifresi gibi temel ayarları yapılandırmanız gerekmektedir. Aynı zamanda talebinize göre erişim uzaklığı, erişim ağları ya da internet üst hız sınırı ya da alt hız sınırı gibi ayarları da yapabilirsiniz. Bu ayarları nasıl yapacağınıza bakacak olursak;

 • Modeminizin tüm ışıklarını yanıyorsa açık konumdadır. Yani ayarları yapabilirsiniz. Fakat ışıkların tümü yanmıyorsa bağlantılarınızı kontrol edin ve modemi açık konuma getirin.
 • Adres satırına modeminiz ile uyumlu olan ip adresini yazın. TTNET modemleri için genellikle 168.11’dir.
 • Kullanıcı adı ve şifre bilgilerini modeminize göre doldurun. TTNET modemleri için genellikle kullanıcı adı “admin”, şifre de “ttnet” olarak belirlenmiştir.
 • Kablosuz ayarları butonuna tıklayın. Ve ayarlarınızı dilediğiniz gibi yapın.

TTNET Modem Ayarlarını Yapamıyorum

Eğer modemlerinizin ayarlarını tamamlayamıyorsanız şu işlemleri deneyebilirsiniz;

 • Kullandığınız tarayıcıyı değiştirin ve başka bir tarayıcı ile yeniden deneyin.
 • Bilgisayarınızda yüklü bir anti virüs programı varsa, bu programı devre dışı hale getirin.
 • Modeminizin güncelliğinden emin olun. Eğer güncelliğinden şüphe ediyorsanız ilk olarak TTNET modem ile ilgili müşteri temsilcinizi arayın. Modem güncellemesini bilgisayarlarınız ile yapabilirsiniz fakat her modem buna uyumlu değildir. Bu sebeple müşteri temsilcisinden bunu teyit etmeniz gerekmenizdir.
 • Eğer daha önceden bu işlem gerçekleştirildiyse ve unutulduysa yapmanız gereken tek şey modeminizi resetlemektir. Bunun içinde modeminizin arka kısmında yer alan reset tuşuna bir kürdan yardımı ile basın.

Bu işlemleri yaparak yeniden denerseniz, yüksek olasılıkla bu kez dilediğiniz şekilde ayarlarınızı yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgi edinmek için https://www.modemsifresi.com/ sitesine bakabilirsiniz.

TTNET Modem Ayarları
5 (100%) 1 oy

Bir önceki yazımız olan Kamera Sistemi Ekipmanları başlıklı makalemizde dome kamera sistemi kurma, kamera sistemi ve Kamera sistemi fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
evden eve nakliyat Whatsapp profilime kim baktı Disk yazma korumalı biçimlendirilemiyor