TTNET Wifi şifre değiştirme nasıl yapılır

Paylaş
 

TTNET Wifi şifre değiştirme nasıl yapılır bilgi vereceğim. Günlük hayatta ve sosyal yaşamda en çok kullandığımız uygulamalar arasında internet ilk sırada gelmektedir. Cep telefonu, tablet ve bilgisayar üzerinden bağlandığımız internet artık tüm ortamlarda kablosuz(Wi-Fi) olarak kullanılmaktadır.

Evine internet bağlatmak isteyen bir kişi internetin firma tarafından bağlatılıp şifre işlemlerinin yapılmasından sonra bir daha şifre değiştirme işlemine gerek dahi duymamaktadır. Kullandığımız her türlü ürünlerin şifresinde olduğu gibi zaman zaman kablosuz ağların şifresinde de değişiklik yapmak gerekmektedir.

Peki, TTNET wi-fi şifre değiştirme nasıl ve nerden yapılır?

Kablosuz ağ şifre değişikliği için ilk olarak bağlanmış olduğumuz modemin “ip numarasını” almak gerekmektedir. İp numarasını kopyaladıktan sonra internet şifresini hiç değiştirmediyseniz “kullanıcı adı: admin” şifre içinse ttnet yazabilirsiniz. Daha önceden şifreyi değiştirmişseniz ve hatırlamıyorsanız, bu sefer modemin arkasında bulunan küçük düğmeye birkaç saniye basılı tuttuktan sonra modem kendini otomatik olarak resetleyecek ve kullanıcı adıyla şifre için yukarıdakileri kullanabilirsiniz.

Modeminize bilgisayar üzerinden giriş yaptıktan sonra kablosuz ifadesinin yer aldığı bölüme giriniz. Açılan yeni ekranda ağ ayarları bölümüne giriniz. Tıklama işleminden sonra yeni açılan ekranda modem adınız ve mevcut şifreniz önünüze gelecektir. Bundan sonra sizden şifrenizi değiştirmenizi talep etmektedir. Yeni şifrenizi oluşturduktan sonra kablosuz ağ şifreniz yenisiyle değiştirilmiş oldu.

Kablosuz ağ olarak kullandığınız modeminizin şifresini düzenli olarak değiştirin. Bu değiştirme işleminiz sizin sanal güvenliğiniz için olup özellikle günümüzde suç unsurların bilgisayar ve bilişim teknolojileriyle birlikte olmasından dolayı herhangi bir dolandırıcılık, sahtekarlık ve hırsızlık gibi durumlar karşısında sizler zarar görebilirsiniz.

Modeminizin şifresi kırıldığı andan itibaren yapılan tüm işlemlerde sizin ip numaranız görüneceği için suç vasfının ortaya çıkmasıyla birlikte otomatik olarak sizler suçlu konumunda değerlendirmeye alınacaksınız. Hakkınızda açılabilecek herhangi bir soruşturmaya karşı önceden modem veya kablosuz ağ şifresini değiştirmiş olun!

TTNET Wifi şifre değiştirme nasıl yapılır
Oyla

Bir önceki yazımız olan Tablete root nasıl atılır başlıklı makalemizde tablet rootlama bilgisayarsiz, tablete root atma e tab 5 ve tablete root atma nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
2019-06-02 05:09:56
yorum ikonu
2018-10-07 15:30:15
yorum ikonu
2018-01-21 09:48:31