Vestel wireless display nedir

Paylaş
 

Vestel wireless display nedir kısaca bilgi vereceğim.Günlük yaşamda kullanmış olduğumuz birçok cihazın artık akıllı ürünler diye adlandırılmasının en önemli sebebi yeni nesil teknolojiyi kullanmalarıdır. Akıllı cihazlar olarak adlandırılan ve birçok ev, işyeri, ofis veya diğer mekânlarda kullanılan ürünlerin başında akıllı televizyonlar gelmektedir.

Smart TV olarak bilinen yeni nesil teknoloji sahip bu cihazların mevcut özellikleri her geçen gün artarak devam etmektedir. Akıllı televizyon noktasında büyük bir atılım gerçekleştiren Vestel markası Smart TV modellerinin her birinde Wireless Display özelliğini sunmaktadır. Markanın kullanmış olduğu bu özellik sayesinde cep telefonu ve tablet ürünlerinden kablolu olarak Vestel marka televizyonlara aktarılan görüntü artık kablosuz olarak aktarılmaktadır.

Vestel wireless display nedir

Vestel Wireless Display kullanarak cep telefonundaki veya tabletteki görüntünün televizyona aktarılması için şu yöntemler takip edilmelidir. İlk olarak Vestel Smart TV televizyonunuzu açın. Bu özelliği kullanabilmek için ayrıca televizyonunuza bir internet bağlantısı yapmanız gerekmektedir. Bağlantıyı sağladıktan sonra televizyonunuz içerisinde yer alan sırasıyla “Ayarlar > Ağ ayarları > Kablosuz erişim” bölümlerine girilmesi gerekmektedir.

Televizyonun internet erişimi açıldıktan sonra kumanda üzerinde yer alan “Source” tuşuna basmak suretiyle Vestel Smart TV ekranına yeni bir görüntü açılır. Açılan yeni ekranda yer alan listeden “Wireless Display” ikonu seçilir. Yeni özelliğin açılmasıyla birlikte cep telefonu veya tabletinizdeki herhangi bir görüntü anında Vestel marka televizyonunuza aktarılabilir. Kablosuz olarak kullanılabilen bu özellikle sayesinde istediğiniz mekânda anında görüntü aktarımı yaparak oyun oynayabilir, dilediğiniz filmi sevdiklerinizle birlikte Smart TV’nizden izleyebilirsiniz.

Yeniliklerin her zaman adresi olan Vestel markası bu özelliğe ek olarak yeni modellerinin tamamında “Screen Mirroring” özelliğini kullanmaktadır. Aynı anda ekranı cep telefonu veya tabletteki bir görüntüyü aynalama mantığıyla televizyona aktarmayı sağlayan özellik olup bu uygulamanın kullanılabilmesi için mevcut cihazlarda “Allshare cast” özelliğinin bulunması gerekmektedir.

Vestel wireless display nedir
5 (100%) 1 oy

Bir önceki yazımız olan Samsung batarya kalibrasyonu nasıl yapılır başlıklı makalemizde batarya kalibrasyonu s4, Samsung batarya kalibrasyonu ve Samsung batarya kalibrasyonu rootsuz hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM