Vodafone gizliye kapatma kısayolu

Paylaş
 

03 adına birçok uygulamayı kendi bünyelerine almaktadırlar. Operatörlerin vermiş olduğu hizmetlerin büyük bir bölümü ücretsiz olup bazı uygulamalar ücretlendirmeye tabidir.

Firmalar tarafından verilen birtakım hizmetler müşterilerin kendi güvenliklerini sağlayabilme adına olup Vodafone firması başta olmak üzere diğer GSM operatörleri müşterilerinin gizli numaradan aranmasına izin vermeyen sevişleri bulunmaktadır. Vodafone kendi müşterilerinin gizli numaradan aranmaması için hizmete soktuğu “Gizli Numaraya Kapalı” servisi sayesinde tanımadıkları veya rehber listesinde bulunmayan kişi tarafından aranmalarına izin vermektedir.

Vodafone gizliye kapatma kısayolu

Bilindiği üzere günümüzde yapılan dolandırıcılıkların ve sahtekarlıkların büyük bir bölümü telefon üzerinden gerçekleştirilmektedir. İnsanların iyi niyetli duygularını suiistimal edip maddi zararlara sokan suç şebekelerinden korunmak için alınabilecek en güvenli önlem “Gizli Numaraya Kapalı” servisinden yararlanmaktır.

Eğer Vodafone müşteriyseniz GSM operatörünün sizin için güzel bir hizmeti bulunmaktadır. Operatör müşterileri bu servisten yararlanmak için SMS, Sesli Yanıt Sistemi ve Online Self Servis yöntemlerinden herhangi birini kullanabilir. Bunun için cep telefonun mesaj yerine GIZLI AÇ yazdıktan sonra 7046’ya kısa mesaj göndermeleri yeterlidir.

Ayrıca 7046 numaralı hattı da arayıp bu hizmetten doğrudan faydalanabilirsiniz.  Göndermiş olduğunuz mesaj ile birlikte gizli numaradan artık sizi kimse rahatsız edemez. Gizli numaradan aranmak için yapılması gereken cep telefonun mesaj yerine GIZLI KAPAT yazıp 7046 kısa mesaj atmak veya aramak yeterlidir.

Her ne kadar gizli numarada arama servisi tarafından güvenliğinizi bir nebze de olsa sağlamış olsak da ülkemizde kullanılan analog santraller, yurtdışı aramaları ve PBX’ler tarafından arandığında maalesef bu servis herhangi bir şekilde müdahale edememektedir. Bu servisten faydalanan Vodafone müşterileri yukarıda adı geçen yerlerden arandığı takdirde kendi güvenliklerini sağlamak durumundadırlar.

Vodafone gizliye kapatma kısayolu
Oyla

Bir önceki yazımız olan Zyxel modem şifre değiştirme nasıl yapılır başlıklı makalemizde 192.168.l.l zyxel şifre değiştirme, zyxel kullanıcı adı ve şifre ve zyxel modem şifre değiştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM