WhatsApp bilmecesi sürüyor

WhatsApp bilmecesi sürüyor
Paylaş
 

Brezilya’da Whatsapp Yasağı

Brezilya da yaklaşık iki gün önce mahkeme ile işbirliği sözleşmesi yapmayan bu sebeple de yasaklanan whatsapp bilmecesi sürüyor. Dünya geneline bakılırsa Brezilya Whatsapp kullanan ülkeler arasında ilk sıralarda yer alırken Brezilya halkı sosyal medya aracılığı ile şikâyetini dile getirmişti. Whatsapp kullanıcıları whatsapp kapatıldıktan sonra rakip firmaya kaymaya başlarken whatsapp bir günde bir buçuk milyon kullanıcı kaybetmiş ve hemen ardından Brezilya mahkemelerine başvurarak yasağın

kaldırılmasını talep etmişlerdi.

WhatsApp bilmecesi sürüyor

Whatsapp Brezilya’da tekrar kullanıma açıldı

İtirazın ardından 2 gün sonra whatsapp Brezilya da tekrar kullanılmaya başlandı. Ancak mahkeme 20.12.2015 günü sabah saatlerinde pornografik materyaller içerdiği gerekçesi ile whatsapp uygulamasını 48 saatliğine durdurma kararı aldı. Brezilya halkı iki gündür çalkantılı whatsapp kararları ile ne yapacağı bilinmez ancak whatsapp ile benzer program olan rakip firmaya geçen Brezilyalılar whatsapp firmasına oldukça kullanıcı kaybettireceğe benziyor. Whatsapp yetkilileri bu durum karşısında nasıl bir tutum izleyecekler merak konusu olurken asıl merak edilen konulardan birisi de mahkemenin 48 saatlik durdurma kararından sonra ne yapacağı.

 

WhatsApp Rakipleri

Mahkemenin bu tutumu karşısında en çok sevinen kuşkusuz rakip uygulamanın yöneticileri olsa gerek ki bir günlük sürede tam bir buçuk milyon indirilme oranı ile ülkede bir anda zirveye geçen program whatsapp kadar tutulur mu bilinmez ancak whatsapp ın olmadığı yerde zirvede olacağı kesin gibi görünüyor. Alternatif uygulama olmasına rağmen Brezilya da belli bir kesim ise hala whatsapp olması gerektiği düşüncesini savunuyor.

WhatsApp bilmecesi sürüyor
5 (100%) 1 oy

Bir önceki yazımız olan Mutluluğun Resmi Selfie pozu ile çekilir başlıklı makalemizde mutluluğun resmi selfie çekimi, selfie çekimi ve selfie çekimi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM