Xiaomi Android Durduruldu Hatası Çözümü

Paylaş
 

Mobil sektöründe adından sağlam söz ettirmeyi başaran Xiaomi şirketi her ne kadar iyi bir mobil üretici olsa da , işletim sistemlerinin başına gelebilen uygulama çökmesi yani Android için durduruldu hatasını alabilir. Android özgür bir platform , geliştiriciler bu işletim sisteminde daha çok fazla uygulama geliştiriyorlar ve bununla beraber özgür olan Android sistemine 3.Parti uygulamalarıyla bulaşan kötü yazılımlar cihazın performansını önemli derecede etkileyebiliyor.

Xiaomi güçlü donanımı ile Android markette ki her uygulamayı desteklemesinden dolayı kullanıcılar bu yüksek performanslı telefonuna bir çok uygulama kuruyorlar. Bu uygulamaların hepsi tabi ki amacına uygun olarak çalışmıyorlar. Bir çoğu kötü yazılımlar barındırıyorlar buda sistemi etkileyip durdurulma hatası almasına neden oluyor. Sadece kötü yazılımlar durdurulma hatasının ana sebeplerinden birisi tabi ki değil , sadece yardımcı oluyorlar.

Xioami Android Durduruldu Hatası Çözümü

Xiaomi , Android işletim sistemiyle mobil pazarına hızlı bir giriş yaparak uygun fiyatlı sunduğu cihazlarla tüketiciler için ilk adreslerden birisi olmaya başladı. Bununla beraber Xiaomi bir yükselişe girdi ve kullanıcıları da eş değer olarak artış sağladı. Daha fazla kullanıcı daha fazla sorun demektir ve özgür bir platform olarak Android işletiminde kullancının ne yapacağını tabi ki firma bilemeyeceği için gelen hataları da takip etmesi bir o kadar zorlaşıyor.

Xioami Android durduruldu hatası çözümünün ilk yollarından birisi , telefonun ayarlar kısmına giriyoruz sonrasında yüklenen uygulamalar seçeneğine tıklıyoruz. Yüklenen uygulamalara giriş yaptıktan üst taraftaki arama yerine sistem başlatıcısı yazarak aratıyoruz. Sağ alt köşede data temizleme seçeneğine tıkılıyoruz. Açılan sekme de Tüm datayı temizle kısmına tıklıyoruz.

Sorununuz büyük ihtimalle çözülmüş olacaktır. Bunun haricinde basit olarak yapabileceğiniz şeylerden bazıları telefonun depolama kapasitesinin dolmuş olacağını varsayarak kapasiteyi boşaltarak telefonunu hafıza yükünü azaltabilirsiniz.

 

Xiaomi Android Durduruldu Hatası Çözümü
Oyla

Bir önceki yazımız olan Xiaomi Mi 6X Kablosuz İnternet Kopma Sorununun Çözümü başlıklı makalemizde xiaomi mi 6x wifi sorunu, xiaomi mi6x kablosuz internet kopma sorunu ve xioami mi 6x wireless sorun hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM