Yeni Nesil Batarya ile Artık Şarjlar 1 Hafta Yetecek

yeni nesil batarya
Paylaş
 

Yeni Nesil Batarya ile Artık Şarjlar 1 Hafta Yetecek

Pohang University of Science and Technology’den gelen bir haber ile bilim ve teknoloji dünyasının sınırları genişledi. Batarya larda devrime neden olacak bu gelişme ile artık akıllı telefon şarjları maksimum kullanımda dahi 1 hafta yetebilecek. Lityum – iyon batarya larda olan pek çok sıkıntının ve yapabilecekleri konusunda olan sınırlılığın, küçültülmüş katı oksit teknolojili batarya ile ortadan kalkacağını savunan Pohang University of Science and Technology’de çalışan bilim adamları, geliştirilecek olan yeni nesil küçültülmüş katı oksit teknolojili batarya ların akıllı telefondan dronelara kadar her alanda kullanılabileceğini belirtiyorlar. Lityum – iyon pillerin kullanım süresinin cihaz elektrik tüketimi arttıkça ciddi ölçüde azalması da bu yeni nesil küçültülmüş katı oksit teknolojili bataryaların oldukça önemli bir buluş haline geleceğini gösteriyor.  Drone’ların uçuş saatlerini arttırabilecek ve akıllı telefonların kullanım süresini 1 haftaya kadar artırabilecek bu yeni nesil küçültülmüş katı oksit teknolojili batarya ların büyütüldüğü takdirde elektrik ile çalışan aletlerde dahi kullanılabileceği belirtiliyor.

“Şimdiye Kadarki En İyi Batarya

Pohang University of Science and Technology ‘ye göre bu yeni nesil küçültülmüş katı oksit teknolojili bataryalar minimum ısı kapasitesine sahip. Boşluklu paslanmaz çeliğin yanında ince film elektrolitleri ile elektrotların da kullanıldığı tek sistem olan bu yeni nesil küçültülmüş katı oksit teknolojili bataryaların teknolojide devrim niteliğinde olacak. Yapılırken kullanılan materyaller ve oluşturulma teknikleri yüzünden bu yeni nesil küçültülmüş katı oksit teknolojili batarya ların kullanım ömrü de dayanıklılığı da lityum – iyon ve diğer kimyasallar ile yapılan pillere göre oldukça artacak. Bu yeni nesil küçültülmüş katı oksit teknolojili bataryalar sayesinde bir saatten fazla uçabilen insansız hava araçları ve yaklaşık bir haftaya kadar maksimum kullanımda dahi dayanabilen akıllı telefonlar imkanlı kılınmış olacak. Ürettikleri bu pilin boyutunu, yani kapasitesini, büyüterek elektrikle çalışan ev aletleri dahil olmak üzere pek çok elektrikli aletle de kullanım kolaylığı sağlamak bu okulun hedeflerinden biri. Adeta devrim niteliğinde bu küçültülmüş katı oksit teknolojili batarya lar hayatımıza tam anlamı ile ne zaman girecek bilinmiyor ve üzerindeki çalışmalar, testler halen sürdürülüyor.

Yeni Nesil Batarya ile Artık Şarjlar 1 Hafta Yetecek
Oyla

Bir önceki yazımız olan Mutluluğun Resmi Selfie pozu ile çekilir başlıklı makalemizde mutluluğun resmi selfie çekimi, selfie çekimi ve selfie çekimi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
evden eve nakliyat Whatsapp profilime kim baktı Disk yazma korumalı biçimlendirilemiyor