Zyxel modem şifre değiştirme nasıl yapılır

Paylaş
 

Zyxel modem şifre değiştirme nasıl yapılır anlatacağım.Günümüzde internet kullanımının artmasıyla birlikte evlerde kablosuz modem kullanımı da yoğun bir şekilde artış göstermektedir. İnsanların sanal ve dijital dünyalarda vakit geçirmesini fırsat bilen birçok sahtekâr ve dolandırıcı insanları çeşitli vaatlerle kandırıp maddi sıkıntıya sokup manevi duygularını köreltmektedirler.

Kullanmış olduğunuz kablosuz ağ şifresini biriyle paylaşmanız, kolay bulunabilen bir şifre yapmanız ve düzenli olarak şifreyi değiştirmediğiniz sürece dolandırıcı ve sahtekarların en büyük hedefisiniz. Sahip oldukları kablosuz ağ şifresiyle birlikte sizlerin ip numarası üzerinden birçok insanı maddi sıkıntılara sokmaktadırlar. Bunun önüne geçmek için sahip olduğunuz modemin şifresini düzenli olarak değiştirmelisiniz. Eğer Zyxel kablosuz modeme sahipseniz şifresi değiştirme işlemleri aşağıdaki yöntemle yapılmaktadır.

Zyxel modem şifre değiştirme nasıl yapılır

Zyxel modeminizin şifresini ilk defa oluşturmakla şifre değiştirme aynı yöntemle yapıldığı için ikisi içinde bu yöntemi kullanabilirsiniz. Zyxel modeminizi aldığınız zaman sizlere verilen sarı kabloyla birlikte bilgisayara bağlamakla ilk işlemlere başlayabilirsiniz. Şifre değişimi için ilk olarak ara yüz ip adresi girmek gerekmektedir. Bunun için genellikle Zyxel modemlerde http://192.168.2.1/login.html ip numarası girilmektedir.

Açılan ekranda modem kullanıcılarına genellikle “1234” veya “ttnet” yazılı şifrelerden biri verilmektedir. Herhangi birini deneyerek sıradaki işlem için yeni sayfaya girmeniz gerekecektir. Bu iki şifreden herhangi biriyle şifre değiştirme yapamıyorsanız, daha önceden belirlemiş olduğunuz şifreyi unuttuğunuzu gösterir.

Önceki şifresini unutanlar için ilk olarak cihazın fabrika ayarlarına geri döndürülmesi gerekmektedir. Modeminizin resetlenmesiyle birlikte modemi ilk defa aldığınız gibi şifreleri “1234” veya “ttnet” olarak girebilirsiniz.

Açılan son ekranda “Ağ Güvenlik Ayarları” bölümünde yer alan parola bölümüne girmek suretiyle yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz. Bu işlemi en azından 15 günde bir hiç yapamıyorsanız ayda bir mutlaka uygulayın. Sizin üzerinizden yapılabilecek dolandırıcılık ve sahtekarlık işlemlerine karşı önlem almayı sakın unutmayın!

Zyxel modem şifre değiştirme nasıl yapılır
5 (100%) 1 oy

Bir önceki yazımız olan Tp Link Modem şifre değiştirme nasıl yapılır başlıklı makalemizde tp link 300mbps wireless n adsl2+ modem router şifre değiştirme, tp link modem şifresi unuttum ve tp link td-w9970 modem şifresi değiştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
REKLAM
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
takipçi satın al instagram